Екснардепа Микитася відправили під домашній арешт

14 травня Вищий анктикорупційний суд обрав запобіжний захід колишньому депутату експрезиденту “Укрбуду”Максиму Микитасю, якого підозрюють у заволодінні майном Нацгвардії. Його відправили під цілодобовий домашній арешт, хоча САП вимагала взяти його під варту.

Про це повідомляє Центр протидії корупції.

Раніше Спеціалізована антикорупційна прокуратура вимагала взяти під варту колишнього нардепа Максима Микитася, підозрюваного у заволодінні майном Нацгвардії, через грубе порушення умов запобіжного заходу. Колишній нардеп мав внести 100 млн гривень, щоб не перебувати під арештом. 

На початку жовтня підозрюваному у заволодінні чужим майном Микитасю вручили клопотання про застосування запобіжного заходу. Схема, до якої політика вважають причетним, “наварила” понад 80 млн грн.
7 жовтня за Микитася внесли передбачену заставу, і він вийшов на волю. 22 жовтня Вищий антикорупційний суд змінив запобіжний захід для колишнього народного депутата Максима Микитася, заарештувавши його до 14 листопада. Розмір грошової застави суттєво змінився – зріс із 5,5 мільйонів до 80 мільйонів гривень.
Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури заявив, що Микитась роздумував про вбивство свідка у справі проти нього.
11 грудня у колишнього депутата Верховної Ради відбулися обшуки у рамках досудового розслідування кримінального провадження щодо можливого відмивання 200 мільйонів гривень.
20 січня Микитася зняли з рейсу до Лондона.
29 квітня 2020 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала рішення слідчого судді, яким з підозрюваного в дохід держави стягнуто 80 млн гривень. Суд частково задовольнив апеляційну скаргу захисників екснардепа та визначив, що стягненню підлягає лише 30 млн гривень застави. Крім того, Апеляційна палата ВАКС визначила для Микитася нову заставу – 100 млн гривень, проте він досі не сплатив кошти, хоча термін для внесення застави закінчився.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *