Діти та дорослі живуть серед сміття: роми поселилися на звалищі в Херсоні

У Херсоні на смітнику жили семеро дітей від 8 до 12 років та 18 дорослих. Поселення ромів із Закарпатської області виявили під час рейду правоохоронці. Дітей та матусь відправили до лікарні, але довго вони там не затримались.

У кожної родини є власне житло на Закарпатті, але вони туди не повертаються. Бо, кажуть, що нема роботи, а ще грошей на проїзд. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Три місяці тому кілька родин ромів з того, що знайшли на звалищі, побудували собі містечко на закинутій території за бетонним парканом. Живуть у халупах з непотребу серед сміття та іграшок.

“Прибули сюди з Закарпатської області міста Мукачево з метою збору сміття та його фасовки, та отримання за це грошової винагороди”, – повідомив керівник відділу ювенальної превенції ГУНП у Херсонській області Ярослав Шанько.

Служба у справах дітей мам з малими відправила до лікарні. У лікарні дітей оглянули, помили і нагодували. Медичної допомоги вони не потребували. Згодом, за словами медиків, мами з дітьми вийшли на прогулянку і не повернулись.

А сьогодні, 14 травня, вони знову були на звалищі.  Знімальній групі мешканці містечка були не раді.

З лікарні, кажуть поселенці, мами з дітьми не тікали, а просто пішли бо не хворі. Частину дітей з батьками нібито вже забрав їхній барон. Частина залишилася в поселенні.

Тут поселенці заробляють на сортуванні сміття. Кожен приносить в бюджет поселення до 150 гривень на день. Здають пластикові та жестяні пляшки. Їжу готують на саморобних плитках і буржуйках, ними і опалюють свої хатинки.

“Палим, їсти готовим. Отам магазин “АТБ”, їсти беремо. Виплатять нам, поздавали, тоді ідемо їсти куплять. Немає з чим доїхати додому”, – каже поселенка.

В обласній службі у справах дітей не вперше стикаються з такими поселенцями. Як не допустити, щоб діти жили в таких умовах, радились з товариством ромів. І навіть вирішили, як доправити додому хоча б мам з дітьми. Тим більше, що всі вони мають власне житло і постійну реєстрацію. Але, щоб відправити додому, тепер їх треба знову розшукати.

Нагадаємо, що роми подали до суду на мера Івано-Франківська Руслана Марцінківа через його висловлювання щодо них.

Олена Ваніна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *