"Державі у смартфоні" бути: Зеленський дав завдання уряду перевести усі послуги в онлайн

Президент України Володимир Зеленський дав завдання Кабміну забезпечити українців можливістю отримувати усі державні послуги онлайн.

Про це глава держави наголосив 22 квітня під час онлайн-презентації цифрових паспортів у мобільному додатку “Дія”, повідомляє офіційне інтернет-представництво президента України.

“Я переконаний і ставлю таке завдання нашому уряду, щоб усі послуги від держави українці мали можливість отримати повністю онлайн, без необхідності оббивати пороги будь-яких чиновницьких кабінетів”, – сказав президент.

Володимир Зеленський запевнив, що нині достатньо політичної волі для подальших цифрових перетворень України. Влада й надалі змінюватиме застаріле законодавство, що заважає цифровим реформам. “Державі у смартфоні” бути. І ми це бачимо. Я вірю, що Україна обов’язково стане сучасним цифровим лідером у світі”, – зауважив глава держави.

Володимир Зеленський повідомив, що першим важливим кроком у реалізації стратегії “Держава у смартфоні” була презентація на початку лютого мобільного застосунку “Дія”. Тоді в доступі були цифрові посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію авто. За перші три дні роботи “Дії” додатком скористалися один мільйон українців. Зараз кількість користувачів становить 2,3 млн. “Це свідчить лише про одне: українці справді давно вже були готові до якісних змін. Українці хочуть взаємодіяти з державою зручно та без зайвих труднощів. І ми готові їм ці якісні зміни запропонувати”, – зазначив Зеленський.

Також глава держави нагадав, що на початку квітня розпочав роботу Єдиний державний веб-портал електронних послуг “Дія”. Наразі на ньому вже доступно 27 публічних послуг онлайн.

Нагадаємо, 6 лютого уряд презентував застосунок “Дія”. Наразі застосунок уже можна завантажити із Play Market для користувачів операційної системи Android. В App Store для власників техніки Apple додаток доступний лише за посиланням. У тестовому режимі застосунок запрацював 16 грудня. Першим кроком були електронні права та технічний паспорт. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *