Чорнобильська зона вже понад тиждень у вогні

У Зоні відчуження на території Київської області станом на ранок 13 квітня продовжується ліквідація пожежі.

Як повідомляє ДСНС, наразі спостерігається горіння трав’яного настилу та лісової підстилки окремими осередками.

“Станом на 7 год. 13 квітня у Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення підрозділами ДСНС спільно з працівниками лісової охорони ДАЗВ продовжується гасіння пожеж на території Корогодського, Котовського та Денисовецького лісництв”, – йдеться у повідомленні. Зазначається, що до гасіння пожеж залучено 366 чоловік та 88 одиниць техніки, з них від ДСНС 307 чоловік особового складу та 63 одиниці техніки (в тому числі 3 літаки АН-32П та 3 вертольоти ДСНС, якими 12 квітня здійснено 143 скиди – 370 т води).

У ДСНС запевнили, що радіаційна обстановка стабільна, потужність експозиційної дози на поверхні ґрунту та вміст радіонуклідів у воді не перевищують допустимих значень.

В суботу, 12 квітня повідомлялося, що в в Чорнобильській зоні вогонь ніби вже перекинувся на інший берег річки. Однак у Державному агентстві України з управління зоною відчуження стверджують, що “на лівому березі Прип'яті жодних загорянь немає”.

Нагадаємо, 4 квітня в Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення поблизу с. Володимирівка Котовського лісництва виникла верхова лісова пожежа на площі 20 га. До гасіння залучили авіацію. 6 квітня поліція відкрила кримінальне провадження через пожежу в Чорнобильській зоні. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *