Через заморозки постраждають врожаї черешні, абрикосу та персика

Заморозки в Україні можуть негативно вплинути на врожай черешні, абрикоса та персика в південних та центральних регіонах України. Про це повідомляє аналітичний проєкт EastFruit.

У той час, як в Мелітополі Запорізької області квітнуть сади черешні, температура там опустилася 13 квітня до мінус 3-4 градусів за Цельсієм. Така ж ситуація була тиждень тому: тоді заморозки вплинули здебільшого на ранішні сорти черешні. Однак нині можуть бути пошкоджені середні та навіть пізні сорти.

Завичай квітневі заморозки не загрожують врожаю кісточкових фруктів. Однак цього року зима була теплою, а отже дозрівання бруньок почалося раніше. Ситуацію ускладнила сильна засуха, від якої страждав південний регіон України. В садах, де дерева зазнали дефіциту вологості, збиток буде максимальним — врожаю ранішніх та середніх сортів не буде зовсім, а пізні будуть значно меншими.

Іще більш низькі температури спостерігали в центральних регіонах України. Однак, там цвітіння дерев починається пізніше, отже втрати для пізніх сортів будуть мінімальними. Водночас ранішні сорти загинули повністю.

Це означає, що цьогоріч ціни на черешню, абрикос, персик та нектарин в Україні будуть достатньо високими. До того ж, імпортувати їх буде важче і дорожче через коронавірус.

Напередодні повідомлялося, що в Україну прийде різке похолодання з дощами. У Карпатах буде сніг, на решті території – сніг із дощем. Аграрії переживають за врожай, селяни відкладають сезон садіння картоплі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *