Через можливе закриття психлікарень без допомоги можуть залишитися 22 тисячі пацієнтів – Степанов

Унаслідок другого етапу реформи під загрозою закриття опинилися до 70-80% психіатричних лікарень, де перебувають близько 22 тисяч пацієнтів. Загалом в Україні може закритися 332 лікарні різних профілів через недофінансування, а без роботи можуть залишитися до 50-70 тисяч медичних працівників.

Про це в прямому ефірі ток-шоу “Право на владу” на телеканалі “1+1” сказав міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

“Що ми побачили з другим етапом реформи під час того, коли ми почали проводити аналіз і так званий аудит? У тому числі дивлячись на цифри, які були у Національній службі здоров'я, спілкуючись з нашими лікарями в усій Україні, незалежно від регіону, у якому вони перебувають. Ми побачили, що на нас чекає закриття 332 лікарень. Чому закриття? Тому що вони отримають менше 50% коштів, ніж вони отримали у минулому році. На нас чекає звільнення від 50 до 70 тисяч (у гіршому випадку) наших медичних працівників”, – сказав міністр.

Степанов наголосив, що “медичні працівники – це єдине, що залишилось у нашій медичній системі для того, щоб вона дійсно дарувала нам життя, здоров'я, які ще не виїхали за кордон. Бо ми знаємо, що кількість наших медиків, які виїхали за кордон, – вона збільшується кожного року. Ми просто можемо дійти до того, що в нас просто не буде кому рятувати”.

Також під загрозою закриття опинилася більшість психіатричних лікарень.

“Ми побачили, що в ході так званого другого етапу реформи у нас практично буде знищена служба, у нас будуть закриті 70-80% психіатричних лікарень, у яких на сьогодні перебуває близько 22 тисяч хворих на хронічні психічні захворювання. Це люди, які вже втратили свої соціальні зв'язки, за ними вже треба доглядати. Я погоджуюсь, що там медична складова дуже маленька, але все ж держава тоді повинна створити соціальні служби – і передати на них. Цього всього не було зроблено”, – зазначив очільник МОЗ.

Скорочення може очікувати і на екстрену медицину.

“Під загрозою у нас опинилась екстрена медична допомога. У деяких областях недофінансування на рівні 60-80 мільйонів. Це може призвести до скорочення майже 30% бригад екстреної швидкої допомоги”, – наголосив Степанов.

Читайте також:

Степанов розкритикував медреформу Супрун та пояснив, як буде реанімувати медицину.
Зміни потребують фінансування – Степанов пояснив, чому призупинено медреформу.
Унікальна хвороба 9-річної вінничанки з синдромом передчасного старіння: у МОЗ обіцяють почати лікування.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *