Буславець назвала ключовими проблемами галузі аварійний стан електромереж та разбалансування енергоринку

Аварійний стан електромереж, балансування та борги енергоринку – такі першочергові проблеми на ринку енергетики бачить Ольга Буславець.  Про це новопризначена очільниця  Міністерства енергетики та охорони довколишнього середовища розказала в рамках першої зустрічі Комітету енергетики  Європейської Бізнес Асоціаціації (ЄВА).
 
Вона заявила, що вже зараз почалася робота Міністерства, як над систематизацією правил гри для всіх учасників енергоринку, так і над ключовими проблемами, що дестабілізують ринок. Серед них – балансування ринку в умовах зниження споживання. За словами міністерки зниження споживання струму складе 7% за підсумком року, а в карантинні місяці – 10%.

“Ми відпрацювали ремонтний майданчик для всієї генерації для того, щоб зробити реальний баланс на ринку електроенергії, який би відповідав попиту і пропозиції. І цей баланс буде спрямований на те, щоб забезпечити стабільну роботу енергосистеми, безпеку використання і експлуатації ядерних блоків та збалансувати ціни на ринку електроенергії. Прибрати профіцит електроенергії”, – звітує Буславець.
 
Крім того, Буславець підкреслила, що стан українських електромереж не відповідає викликам сьогодення. Показник річних відключень електроенергії складає – 600 хвилин. Для прикладу, в Європі – 150 хв, а в Південній Кореї – 10 хв. Міністерка зазначила, що підтримує перехід на стимулююче тарифоутворення, як спосіб привабити інвестиції для підвищення якості електропостачання. Але зробити це варто після прийняття рішень, що подолають кризу в галузі насьогодні.
 
“Я підтримую, що стимулюючий тариф треба вводити, тому що, дійсно, стан електромереж не відповідає викликам сьогодення. У нас дуже погана якість електропостачання споживача, низький рівень автоматизації, забезпечення обліком для того, щоб споживач міг би впливати на свій рахунок шляхом управління своїм попитом. Тому нам цим потрібно займатися. Але тут потрібно дуже виважене рішення, після того як ми приймемо ряд антикризових рішень з метою стабілізувати сьогодні ситуацію”, – впевнена Буславець.
 
Нагадаємо, в ЕВА зверталися до НКРЕКП відкласти розгляд запропонованої методологію переходу на стимулююче тарифоутворення на час після карантину, для того, щоб всі зацікавлені могли взяти участь в обговоренні та винести пропозиції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *