"Будуть розподілені на дві групи": Зеленський розповів про нові умови обсервації українців, які повертаються з-за кордону

Українці, які повертаються з-за кордону, через спалах нового коронавірусу COVID-19 для проходження обов’язкової двотижневої обсервації будуть розподілені на дві групи.

Про це розповів президент України Володимир Зеленський.

За словами глави держави, Україна наразі відновлює евакуацію чартерними рейсами громадян, які за кордоном і через обмеження не можуть повернутися на батьківщину.

“Вона (евакуація – ред.) буде проходити поступово та контрольовано, у форматі до чотирьох літаків на добу. Всі пасажири, які повернуться в Україну, будуть розподілені на дві групи”, – сказав Володимир Зеленський.

Як зазначається, до першої групи будуть належати ті, хто зможе пройти обов’язкову самоізоляцію завдяки мобільному застосунку “Дія вдома”. Інша частина громадян, це близько 10%, які не мають смартфонів, пройдуть обсервацію у підготовлених державою місцях.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *