Блакитна лагуна на Миколаївщині: як утворилося блакитне озеро та чому воно небезпечне для відвідувачів

Блакитна лагуна на Миколаївщині. До незвичного для України озера під Первомайськом попри каратин потягнулися спраглі за враженнями українці.

Утім, виявилося, що ця місцина небезпечна для людей. Воду звідти почали негайно відкачувати, йдеться в сюжеті ТСН. 19:30.

Після того, як місяць тому місцеві жителі розповсюдили у мережі світлини новоутвореного озера, до місцини щодня почали приїжджати десятки людей.

“Навмисно сюди приїхали, аби пофотографуватися. Мені дуже подобається, ось замастилися. Надзвичайно подобається”, – ділиться враженнями відвідувачка Сніжана Шинкарук.

Озеро утворилося на місці, де працював кар'єр з видобутку каолінової білої глини. Коли роботи зупинили, а обладнання прибрали, з'явилася вода. А лазурний колір – від хімічної реакції.

“Це відбулося внаслідок реакції води та білої глини. Я не розділяю таке захоплення людей, це не природне явище
На території кар'єра постійно чергують два працівники. Вже втомилися ганяти звідси відвідувачів” – каже начальниця відділу державної охорони природно-заповідного фонду “Бузький Гард” Наталя Корой.

За словами охоронця кар'єра Олександра Іваненка, відвідувачі приїжджають навіть вночі: “Може і обвалитися, можуть і у воду стрибнути. Застрягне – не вилізе. Усе може бути. Тут таке твориться – капець. Поставили ми і шлагбаум, і все – нічог не розуміють”. 

Працівники кар'єра кажуть, що вода в озері небезпечна, бо туди стікають, зокрема, добрива з полів. Додають: гадки не мали, що їхній кар'єр перетвориться на мекку для туристів. Аби не допустити нещасних випадків – почали діяти. Зокрема, встановили насос та почали відкачувати зі ставка воду. За день відкачали майже все озеро. Люди – які подолали сотні кілометрів аби приїхати сюди – розчаровані.

Втрутилася й місцева влада: зобов'язала огородити кар'єр від людей.

“Було попереджено письмово керівництво про адміністративну відповідальнісь у звязку із масовою присутністю людей на території, яка не відповідає ніяким туристичним вимогам”, – зазначає голова селищної ради с.Мигія Світлана Почтаренко.

Найближчими днями на кар'єрі запрацює охорона та патрулі поліції. Найбільш наполегливих туристів обіцяють штрафувати за порушення карантину.

Кореспондентка ТСН Лілія Родіна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *