Без температури та запалення: які симптоми коронавірусу є ключовими для виписки пацієнтів із лікарні

З інфекційного відділення Олександрівської лікарні у столиці виписують пацієнтів з коронавірусою інфекцією, які клінічно одужали.

Про це в ефірі ТСН.19:30 розповіла завідувачка інфекційного відділення медичного закладу Людмила Мінова. 

За її словами, під час виписки такі інфіковані не мають температури, кисневої недостатності, гострого запалення легень.

“Деякий час зберігаються зміни у легенях. Після важкого і середньо-важкого перебігу пневмонії легені відновлюються ще декілька тижнів. Загалом період відновлення триває до місяця. Такі пацієнти відчувають слабкість, тривалий час може зберігатися кашель”, – каже Людмила Мінова. Вона додає, що таким хворим рекомендують деякий час після виписки з лікарні перебувати на амбулаторному лікуванні. 

За словами лікарки, тривалий час пацієнти можуть бути носіями вірусу. “Тільки тоді, коли в людини перестає виділятися вірус і лікарі отримують два негативні результати ПЛР-тесту з інтервалом у добу або більше, то людина одужала”, – наголосила інфекціоністка.

Вже вдома видужалим рекомендують обов'язкове спостереження у сімейного лікаря, а також перебування на самоізоляції.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *