Без останнього дзвоника і випускних: як і коли українські школярі цьогоріч отримають табелі

Дистанційне заняття в Україні через подовження карантину триватиме до 31 травня. Після цього учні підуть на канікули і без шкільної лінійки до останнього дзвоника. Випускні вечори у Міністерстві освіти та науки України теж радять не проводити, про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У МОН повідомили, що у зв'язку з пандемією, адміністрація шкіл має оформити учням свідоцтва та табелі до середини червня. Їх відправлять на електронну пошту, а оригінали роздадуть восени. Підсумкова атестація для 4 та 9 класів скасована.

Учні випускного класу отримають документи після ЗНО, яке, за попередніми оцінками, може розпочатися від 25 червня. Пробне ж тестування буде за кілька тижнів до початку основної сесії. 

В Українському центрі оцінювання якості освіти пропонують змінити своє місце проходження ЗНО для тих, хто на карантині перебуває від своєї школи за 150 км і далі. Внести зміни можна телефоном чи електронною поштою. І вже запрошення перепустку на тестування йому надішлють з новою адресою. 

Тим часом, в УЦОЯО розмірковують, як задля безпеки розділити дітей під час тестування на ЗНО. Поки, припускають, що всі складатимуть тести у масках, рукавичках та з дезінфекторами. 

У МОН, своєю чергою, закликають випускників утриматися від урочистостей з нагоди випускного. 

“Ми рекомендуємо утриматися від проведення масових заходів. Якщо йдеться про останній дзвінок – це відповідальність школи. А якщо про випускний – батьків”, – розповіла виконувачка обов’язків міністра освіти і науки України Любомира Мандзій.

Інна Боднар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *