Аваков розповів, що може вплинути на рішення влади про пом'якшення карантину в Україні

Рішення щодо пом'якшення карантинних обмежень, запроваджених через спалах нової коронавірусної інфекції COVID-19, в Україні мають ухвалюватися із урахуванням епідеміологічної ситуації в кожному регіоні.

Таку думку висловив очільник МВС України Арсен Аваков.

За його словами, в Україні спостерігається позитивна динаміка із поширенням коронавірусу, яку важливо втримати. Він зазначив, що у цьому процесі вагомий вплив має саме місцева влада, якій до пом'якшення карантину, 11 травня, слід ретельно підготуватися.   

“Я вважаю, що рішення про зняття карантинних обмежень повинні ухвалюватися з урахуванням розвитку епідемій в кожному регіоні країни. 11 травня – чергове випробування, початок послаблення карантинних обмежень, але необхідно продумати кожен крок, щоб все було безпечно. Тому кожен з вас має передавати отриманий досвід на своєму місці”, – сказав Аваков.

Глава МВС також нагородив 7 травня українських лікарів, які допомагали італійським колегам боротися з COVID-19. Аваков наголосив, що отриманий ними досвід, вкрай цінний.

Медики, своєю чергою, розповіли, що Італії вдалось знизити захворюваність та подолати пік епідемії завдяки дисциплінованості та виконню умов карантину. За їхніми словами,  вони не побачили в Італії людей на вулицях і припаркованих автомобілів, на відміну від того, що відбувається у столиці.

“Саме суворість, з якою італійці дотримувались карантину, дозволила їм “збити” захворюваність в пік епідемії. Тому зараз я прошу всіх виконувати правила власної безпеки, користуватися засобами індивідуального захисту, обробляти руки та поверхні дезінфекторами. Це дуже важливо – берегти себе та дотримуватися правил карантину і ми поборемо вірус”, – розповів Юрій Сак.

Нагадаємо, 3 березня в Україні зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області, який повернувся з дружиною з Італії. Після низки виявлених випадків уряд запровадив в Україні карантин, який наразі подовжено до 22 травня. Однак вже від 11 травня має відбутися низка послаблень: йдеться про відкриття парків, перукарень, літніх майданчиків, кафе тощо.

За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *