АЕС покривали 80% споживання електроенергії, це могло спричинити аварійні ситуації – головний диспетчер "Укренерго"

Виробництво електроенергії “Енергоатому” досягало 80% від загального виробництва всіма видами генерації. Це створювало аварійну ситуацію, тому максимальне завантаження блоків АЕС в нинішніх умовах неможливе.

Про це написав директор з управління ОЕС України – головний диспетчер НЕК “Укренерго” Віталій Зайченко, коментуючи в Facebook публікацію народного депутата Андрія Геруса про відключення блоків АЕС і зменшення їх потужності, передає ExPro. 

“При потужності 11400 МВт Енергоатом покривав би 80% від загального споживання України (разом з островом БуТЕС), що завдяки їхній структурі генеруючих потужностей є недоцільним”, – зазначив Зайченко.

Він також додав, що АЕС мають можливість компенсувати втрачену потужність, але тільки на добу (починаючи з 2 травня). Адже на свята ця потужність буде надлишковою.

Зайченко також зазначив, що була досягнута історично максимальна частка генерації АЕС становить 66% на добу, але при наявності ресурсу на ГЕС і знижених рівнях резервів, і це була фактично передаварійна ситуація в системі.

За словами заступника голови парламентського комітету з питань енергетики Олексія Кучеренка, виробництво електроенергії на атомних станціях знижено через падіння споживання і неконтрольованого профіциту електроенергії в системі.

Нагадаємо, 28 квітня Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища України затвердило новий Прогнозний енергетичний баланс України на 2020 рік, який передбачає заходи для забезпечення стабільної та безаварійної роботи енергетичної галузі. Баланс пропорційно знизив всі типи генерації – ТЕС, АЕС, ГЕС і відкоригував темпи приросту нової генерації з ВДЕ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *