50-метровий прапор і дошка пам’яті з сотнями світлин: як в Україні вшанували захисників

Урочистості до Дня захисника відбулися по всій території України – на честь героїв у різних містах відкривали виставки та меморіальні дошки і проводили піші марші. Як країна відзначала 14 жовтня у сюжеті ТСН.19.30.

У Львові  захисникам України присвятили одразу дві ходи. Учасники першої пройшлися середмістям у формі повстанської армії і зі зброєю того часу. Вперше у марші взяла участь військова техніка – броньовані машини, гармата, мотоцикл.

Другий марш символічно пройшов між пам’ятниками двох борців за свободу України – Степана Бандери і  Тараса Шевченка. «Я пишаюся тим, що у нас відроджується військо. Сьогодні у нас свято, ми дякуємо захисникам за те, що вони захищають нас», – каже один із учасників.

Вздовж маршруту перекривали вулиці. Але люди не протестували, на знак пошани перехожі зупинялися, а жителі виходили на балкони. Закінчилася хода на проспекті  Свободи, де хор Дударик виконав гімн української армії. «У цей день кожен українець має вийти з дому і подякувати військовим, які їх захищають, подякувати, що вони в цей день можуть святкувати у мирному небі», – каже організатор маршу, ветеран 93-ї механізованої бригади Артур Кирєєв.

У Харкові учасники ходи зібралися біля пам’ятника Незалежності.  Бійці – у військовій формі, городяни – у вишиванках. «Східні міста дали дуже багато добровольців. Ми показуємо, що Харків, як форпост Сходу України. Це патріотичне місто сьогодні. Тут зібралася величезна кількість патріотичних організацій і патріотів», – переконує співорганізатор ходу Георгій Тарасенко.

На майдані розгорнули прапор єдності завдовжки півсотні метрів. На ньому – десятки знамен бойових підрозділів і волонтерських організацій. Уже чотири роки стяг мандрує країною і у різних регіонах до нього дошивають все нові й нові частини. «Дуже допомагають батьки. Особливо батьки наших загиблих героїв. Ми таким чином хочемо зібрати саме історію війни, яка коїться зараз. Щоб ми нікого не забули, щоб всі були в пам’яті», – розповідає волонтерка Ярина Чаговець.

А потім з прапорами та портретами героїв колона рушила середмістям.

Провели хід і у Чернівцях, там вона відбулася надвечір, тому учасники йшли із смолоскипами в руках. На Одещині марш провели у Чорноморську, в ньому взяли участь понад чотири сотні людей. А в самій Одесі відкрили пам'ятну дошку усім жителям області, загиблим на фронті . На ній понад дві сотні світлин. Дошку розмістили на стіні собору Різдва Христового і військові капелани провели там молебн за героями, які загинули на Сході України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *