34-та ніч пам'яті: у Славутичі вшанували ліквідаторів ядерного вибуху на Чорнобильській АЕС

34 роки тому, о 01:23 26 квітня 1986-го, на Чорнобильській атомній електростанції сталися вибухи, які назавжди змінили життя тисяч людей.

Напередодні ввечері в Славутичі вшанували загиблих ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

“Напередодні сумної річниці представники міського самоврядування звернулися до славутичан з пропозицією дотримуватися карантину і згадати загиблих героїв-чорнобильців не традиційним покладанням квітів, а свічкою у вікні. Жителі міста дослухалися: в багатьох вікнах ввечері 25 квітня запалали свічки, а на центральній площі було малолюдно”, – повідомили на державному спеціалізованому підприємстві “Чорнобильська АЕС”.

Біля меморіалу ліквідаторам наслідків аварії традиційно несли почесну варту представники молодіжного активу Чорнобильської АЕС, а профспілкові лідери станції вшанували пам’ять ліквідаторів живими квітами.

Нагадаємо, 34 роки тому після вибухів на ЧАЕС сталася пожежа. У ліквідації аварії взяли участь понад 600 тисяч людей, а точна кількість постраждалих від трагедії невідома і досі. Перші ліквідатори, які за тривогою прибули на охоплену полум’ям Чорнобильську станцію, взялися приборкувати атом практично голими руками: без спеціального захисного одягу чи протигазів. Від опромінення, отриманого в ті години, загинуло понад три десятки людей. Щоб зменшити викиди радіації зі зруйнованого реактора, його з гелікоптерів закидали мішками з піском та свинцем.

Внаслідок вибуху на ЧАЕС утворилася величезна радіоактивна хмара, яка поширилася далеко за межі України. Більше половини викинутих в повітря небезпечних речовин осіли на території сусідньої Білорусі.

Відселяти людей із зони зараження почали лише через добу після аварії. Вони залишали власні домівки із мінімальною кількістю речей та документів. Їм обіцяли – це ненадовго, виявилося – назавжди.

Загалом із зони навколо станції виїхало майже чверть мільйона людей. Десятки населених пунктів назавжди зникли з карти України. Навколо зруйнованої ЧАЕС утворилася мертва зона. Там живуть лише дикі тварини та поодинокі самосели. Ця зона простяглася на площу в кілька тисяч квадратних кілометрів – на цій території могли б легко розміститися три таких мегаполіси як Київ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *