17 жовтня 2020 року: яке сьогодні свято, прикмети та День ангела

Який день

Історія святкування Міжнародного дня боротьби за ліквідацію злиднів (International Day for the Eradication of Poverty) нерозривно пов’язана з датою 17 жовтня 1987 року. Того дня більше ста тисяч чоловік зібралися на площі Трокадеро в Парижі, де 1948 року була підписана Загальна декларація прав людини, щоб віддати данину пам’яті жертв крайньої убогості, насильства і голоду.

Присутні заявили, що убогість є порушенням прав людини, і підтвердили необхідність спільними зусиллями добиватися дотримання цих прав. Відповідні заяви накреслені на Пам’ятному камені, який був відкритий в той день.

Професійне свято працівників целюлозно-паперової промисловості України встановлено Указом Президента України № 885/2008 від 1 жовтня 2008 року, святкується щорічно в третю суботу жовтня і має назву День працівників целюлозно-паперової промисловості.

Також в третю суботу жовтня в США святкується День солодощів (Sweetest Day). Ця традиція зародилася в Клівленді в 1921 році, коли Герберт Кінгстон, філантроп і працівник кондитерської фабрики, вирішив допомогти знедоленим сиротам і біднякам.

Кінгстон зібрав невелику групу жителів міста, які організували роздачу невеликих подарунків, щоб якось підтримати голодувальників.

Це свято є чудовою нагодою (нарівні з Днем святого Валентина) для вираження романтичних почуттів і дружніх відносин. Цього дня прийнято дарувати шоколад або троянди, а також все те, що є уособленням смачного – адже передбачається, що любов повинна бути солодкою, як молочний шоколад.

Яке православне свято

17 жовтня Православна церква вшановує пам’ять священномученика Ієрофея, що жив в Афінах у 1 столітті. У християнство його разом з Діонісієм Ареопагітом навернув  апостол Павло. Він же присвятив Ієрофея в сан єпископа. За переказами, обидва єпископа – Иерофей і Діонісій – були присутні при похованні Діви Марії. Святий загинув від рук язичників, увійшовши в історію як мученик.

Які традиції на свято 

У народі кажуть, що 17 жовтня лісовики поспішають нашкодити людям наостанок перед тим, як впадати в зимову сплячку. Вони можуть обернутися сосною, будь-яким звіром або птахом. Слов'яни в цей день не ходили в ліс, тому що лісовики не просто гілки ламають, кричать і лякають, але і можуть заломити людину не гірше ведмедя.

Проте небезпека сьогодні не тільки в лісі чатує, всі нечестиві чаклунські сили в день Єрофія активізуються і творять свої чорні справи. Тому 17 жовтня заведено проводити обряди по очищенню житла від нечисті.

Також здавна існує традиція заготовляти у Єрофіїв день особливу настоянку, яку прозвали в народі “Єрофєїч”. Для цього заздалегідь сушать запашні трави (звіробій, майоран, буркун, материнку, чебрець, полин, м’яту, аніс), заливають їх горілкою і протягом місяця настоюють в темному місці. Цю настоянку приймають при відсутності апетиту і при шлункових захворюваннях.

Іменини: Тихон, Дмитро, Яків, Павло, Володимир, Василь, Петро, Микола, Степан, Михайло, Вероніка

Що не можна робити 

17 жовтня намагалися не пити алкогольні напої, тому що цього дня у п’яну людину може біс оселитися і довести її до божевілля.
На Єрофія великий ризик бути обманутим, не піддавайтеся сьогодні ні на які вмовляння.

Що можна робити 17 жовтня

Господині в Єрофіїв день традиційно переглядали і провітрювали зимовий одяг з взуттям. Слідуйте і ви цьому звичаю, підготуйтеся до холодів заздалегідь, щоб потім зима не застала зненацька.

Що сталося у цей день 

1113 — споруджено Києво-Михайлівський Золотоверхий собор (зруйновано 1934 року).

1346 — битва при Невілс-Кросі: розгром шотландської армії англійськими військами і полонення Давида II, короля Шотландії.

1604 — німецький астроном Кеплер Йоган почав спостереження найновішої зірки (SN 1604), названої згодом його ім’ям.

1660 — Слободищенський трактат — договір між гетьманом Юрієм Хмельницьким та Річчю Посполитою.

1702 — битва під Бердичевом.

1855 — англієць Генрі Бессемер запатентував свій процес приготування сталі.

1888 — катастрофа під Харковом (Бірки) потягу, яким подорожував російський імператор Олександр III з почтом.

1905 — російський імператор Микола II підписав Маніфест про дарування ліберальних свобод і додання Державній думі законодавчих повноважень.

1905 — держави-члени Балканської Ліги оголосили війну Османській імперії.

1927 — відбувся ІІ Всеукраїнський собор УАПЦ.

1967 — у Великій Британії опублікували “Акт про аборт” («Abortion Act»), який започаткував легалізацію в Західній Європі штучного переривання вагітності (вже узаконеного на той час в соціалістичних країнах).

1987 — у Львові створили Товариство Лева.

1990 — у Києві на площі Жовтневої революції завершилося голодування студентів, які домоглися від Верховної Ради УРСР прийняття постанови про виконання їхніх політичних вимог.

1990 — офіційна дата виникнення бази IMDb (Internet Movie Database), найбільша у світі база даних і веб-сайт про кінематограф.

1996 — Аслан Масхадов став прем’єр-міністром коаліційного уряду Чеченської Республіки Ічкерія.   

Народні прикмети на 17 жовтня

З Єрофія і зима шубу одягає.
З Єрофія холоду сильнішає.
На Єрофіїв день один “єрофєїч” душу гріє.

Нагадаємо, що пророкують зірки 17 жовтня. Гороскоп для всіх знаків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *