Священник із прославленої кінострічкою церкви взяв на поруки білочку, яка народилась у щілинах храму

Священник храму святого Георгія на Чернігівщині виходжує дитинча вивірки. Рудого знайшов просто у церкві.  На час служби Божої гризуна  посадив  у скриньку для пожертв, а потім  забрав  додому, йдеться в ТСН.19.30.

Спочатку  тут зняли перший радянський фільм жахів «Вій», а за 60 років сталася ще одна неймовірна історія. Мале білченя ледь не на голову впало панотцю,  коли той відчинив двері храму. «Як зайшов, одразу на службу тут білочка, на дверях сиділа, одразу на руку полізла», – каже настоятель храму отець Тимон.

Руде впало не  з неба, білка-мама приловчилася народжувати малечу між обшивкою храму. Під час богослужінь можна почути,як  гризуни  гарцюють по деревині.

Цей козацький храм збудували триста років тому без жодного цвяха і свого часу він ідеально підходив для зйомок “Вія”. «Храм був занедбаний, він не був діючий і напевно шукали таку церкву, де можна поставити рейки… Надягнути обладнання, щоб труну оберталася у храмі,  висота храму дозволяла,  адже храм один із найвищих 40 метрів», – каже місцевий краєзнавець Тетяна.

Щоправда, сцена  з труною, що літає, знята тут, у змонтовану  версію  “Вія” так і не увійшла. Храм 15 років тому відреставрували, і ймовірно, невдало, що й дозволило  тут оселитися  гризунам.  Щілини  в обшивці ще ті.

Степан –  так назвали вивірку –  хоч і покусує свого годувальника, але лише  йому довіряє.  Зростав ж бо під молитви панотця. Відгукується вивірка  лише на його  голос. Білка Степан завдяки своєму годувальнику швидко став зіркою не місцевого масштабу і як кожна зірка білка показує норовливий характер. Відео  про білченя  ледь не щодня у соцмережі панотця. «Син мій і називає його буркотуном,  йому постійно щось не подобається,  він не любить, коли його стримують», – каже настоятель.

Але погоду вгадує, не гірше за гідрометцентр. Дощ передбачає за добу. «Хвостиком вкривається і спить», – каже отець.

Коли білченя підросте, його випустять на волю. Навколо храму постійно можна бачити вивірок. Переконаний, що рудий  без проблем адаптується  у природі. Раптом що, священник завжди поруч. 

Кореспондент Валентина Доброта

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *