Експертка "Одруження наосліп" розповіла, як правильно розподілити родинний бюджет

Психологиня проєкту “Одруження наосліп” Ірина Кириченко, новий випуск якого глядачі побачать сьогодні о 22:45 на телеканалі “1+1”, дала поради, як правильно розподілити родинний бюджет, витрати та прибутки. Психолог назвала причини, коли через гроші можливі конфлікти у родині.

1.     Непогоджені витрати.  Вони виникають у тому випадку, коли родинний бюджет ведеться хаотично та немає системи контролю грошових витрат та надходжень. Це створює передумови для конфлікту, адже одного з партнерів може не влаштовувати незаплановані покупки, зроблені іншим партнером.

2.     Різне ставлення до грошей. Кожен з партнерів виховувався в різних родинах, з різними правилами, і у них може бути протилежне ставлення до грошей. Конфлікт виникає тоді, коли ця різниця не береться до уваги і навіть не враховується. Особливо це стосується стосунків з іноземцями, адже  у нас з ними можуть бути протилежно різні культурні та будь-які інші уявлення про те, як має розподілятись бюджет у парі.

3.     Розподілом бюджету займається одна людина. Конфлікт виникає, коли людина, яка може бути єдиним годувальником у родині, розподіляє всі кошти без урахування побажань іншого партнера. Адже коли лише один заробляє гроші, це вже не проста ситуація, адже інший – залежний у фінансовому плані.

4.  Претензії через малі заробітки. Коли у родині недостатньо коштів, і не можна собі дозволите те, що хочеться.

Психологиня виділяє три види розподілення бюджету у родині та називає мінуси кожного з них. Також Ірина зазначає, що вид бюджету має обирати пара спільно і домовитись про це потрібно “на березі”.

Загальний. Всі зароблені гроші складаються разом. Цей бюджет більше притаманний родинам, у яких заробляє гроші лише один, або його прибутки у рази перевищують прибутки партнера. Мінусом такого розподілення фінансів є те, що партнер, який не заробляє, потрапляє у залежність від іншого партнера. Наприклад, жінка знаходиться у декреті і тимчасово не заробляє гроші, а коли підходить час повертатись на роботу, чоловік може не захотіти її відпускати. Ця ситуація виникає через страх чоловіка втратити контроль, допустити, що його дружина стане надто незалежною та не буде потребувати його опіки. У такій ситуації жінка потрапляє у залежність. Вона не має права голосу, не розпоряджається бюджетом та навіть своїми бажаннями. Коли їй хочеться щось придбати, вона має питати на це дозвіл. Тому важливо, щоб жінка хоча б трішки відчувала свою незалежність.

Роздільний. Коли кожен сам розпоряджається власними заробітками і відчуває себе фінансово незалежним від партнера. Цей вид, як правило, зустрічається у парах з доволі високим рівнем заробітків.

Змішаний. У пари є спільні гроші, наприклад, на сплату комунальних рахунків, на продукти, а свій залишок кожен витрачає на власний розсуд.

Ірина зазначає, що через гроші у родинах виникає велика кількість конфліктів, які призводять до розлучень.

“Мені здається, що гроші – це одна з основних причин конфліктів серед учасників реаліті-шоу “Одруження наосліп”, – каже психолог.

Нагадаємо, експертка “Одруження наосліп”: як розпізнати, що партнер обдурює. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *