13 жовтня. Постать в історії. Маргарет Тетчер – від "зубочистки", "викрадачки молока" до "залізної леді"

Як тільки не називали Маргарет Тетчер. За гострий розум і не менш гострий язик однокласники прозивали Меґґі “зубочисткою”. Прізвисько “викрадачка молока” вона отримала від супротивників-лейбористів. Так відреагували на розпорядження Тетчер на посаді міністра освіти скасувати безкоштовну роздачу молока школярам. А найвідомішим залишилось прізвисько “Залізна леді”.  Ним вона зобов’язана Радянському Союзу. Після її жорсткої критики в адресу радянського уряду, газета “Красная звезда” назвала її “залізною жінкою”. Переклад цього виразу на англійську звучав, як “залізна леді”. З тих пір це прізвисько міцно закріпилося за прем'єр-міністром.

Ця неймовірна жінка провела денаціоналізацію декількох великих галузей виробництва, скоротила соціальні витрати, урізала права профспілок. Після цього інфляція впала до прийнятних 4-5% в рік, безробіття перестала бути національною проблемою, а економіка міцно стала на рейки якщо не стрімкого, то стійкого зростання.

Велика Британія знову посіла на центральне місце в європейській політиці. Дипломатичний дар Маргарет Тетчер в повній мірі проявився, коли в 1986-87 роках вона, здійснюючи “човникову” політику між США і СРСР, або краще сказати, між Рейганом і Горбачовим, зробила-таки реальним примирення непримиренних.

Її неперевершені цитати стали «біблією» сучасної жінки-політика та і всіх жінок, які обрали шлях самостійності в світі чоловіків:

90% наших турбот стосується того, що ніколи не станеться.
Я виключно терпляча, за умови, що врешті-решт буде по-моєму.
Якщо жінка проявляє характер, про неї кажуть: “Погана баба”. Якщо характер проявляє чоловік, про нього кажуть: “Він хороший хлопець”.
Ніколи не слухайте осуду на свою адресу. Бо, навіть якби ви вміли ходити по воді, то будьте впевнені, хтось обов’язково скаже: “Дивіться, він навіть не вміє плавати”.
Неважливо скільки часу ви проводите з дітьми. Важливо те, скільки любові та уваги приділяєте їм під час спільного перебування.
Ніколи не здавайся і ти побачиш як здаються інші.
Чому я вирішила стати політиком? Все просто. Я була дуже страшною для проституції і занадто дурною для крадіжок.
Півень, може і добре кукурікає, але яйця все-таки несе курка.
Неможливо зрозуміти всіх, якщо не прислухатися до кожного.
Будинок повинен бути центром, але не кордоном світу жінки.
Пристрасть до перемоги палає у кожному з нас. Воля до перемоги — питання тренувань. Спосіб перемоги — питання честі.
Якщо ви хочете щось обговорити — ідіть до чоловіка, якщо хочете реально зробити — ідіть до жінки.
Єдиний спосіб піднятися на вершину драбини — долати сходинку за сходинкою, по одній за раз. І в процесі цього підйому ви раптом виявите у себе всі необхідні якості, навички і вміння, потрібні для досягнення успіху, якими ви, начебто, ніколи не володіли.
Сам чорт не розбере, чому у нас швидше посуваються ті, які йдуть назад.
Зверніть увагу на кожен із днів, ввечері якого вас наповнює радість і задоволення. І ви побачите, що це — не той день, коли ви віддавалися дозвільному неробству, а день, коли вам багато треба було зробити, і ви чудово впоралися з цим.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *