Виживає лише 1 з 10 хворих на коронавірус під'єднаних до ШВЛ – дослідження американських вчених

Масштабне дослідження, в якому вивчалися результати для більш ніж 2600 пацієнтів, виявило надзвичайно високий рівень смертності 88% серед пацієнтів з Covid-19 на апаратах штучної вентиляції легень в районі Нью-Йорка.

Про це пише американське видання Bloomberg.

Дослідження проведені Американською медичною асоціацією є одним iз найбільших оглядів, опублікованих на сьогоднішній день Covid 19-пацієнтів, госпіталізованих в США. Дослідники вивчали пацієнтів, які були госпіталізовані в період від 1 березня до 4 квітня у 12 лікарень Нью-Йорка і Лонг-Айленда.

Загалом, повідомили, що 553 пацієнта померли (21%). Але серед 12% важкохворих пацієнтів, які потребували на дихальних апаратах, рівень смертності зріс до 88%. Показник був особливо жахливим для пацієнтів старше 65 років. Тільки 3% з цих пацієнтів вижили, згідно з результатами. У чоловіків був більш високий рівень смертності, ніж у жінок.

Не маючи перевірених ліків, ШВЛ є одним з найбільш розповсюджених варіантів для інтенсивної терапії під час коронавірусу. Але частішають повідомлення про зростання смертності під'єднаних до апаратів пацієнтів. В результаті деякі лікарі ставлять під сумнів їх застосування під час лікування Covid-19 і намагаються знайти інші методи.

Дослідники Northwell Health говорять, що знали про суперечки щодо використання штучної вентиляції легень у пацієнтів з Covid-19. Вони відзначили, що характер дослідження не дозволяє робити якісь висновки про те, як найкращим чином використовувати ШВЛ у випадку коронавірусу.

“Ми повідомляємо тільки про спостереження в цьому звіті”, – сказала Карина Девідсон, старший віце-президент з досліджень в Northwell Health. – Таким чином, ми не можемо сказати, що якби цих пацієнтів підключали до вентиляції пізніше чи не робили б цього, смертність була б іншою”.

В Україні вже теж відреагували на дослідження американських вчених. Заслужений лікар та професор медицини Ольга Голубовська вважає, що смертність буде ще більша.

“Єдине, що я хочу додати – у нас виживаність на ШВЛ буде ще менше. Тому я завжди наполягала на тому, що треба розробляти ефективні заходи терапії, що запобігають термінальним станам, а не акцентувати увагу виключно на апаратах ШВЛ, тим більше, що в регіонах часто і заінтубіровать нікому, бо гострий дефіцит кадрів, – прокоментувала Голубовська дослідження американців.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *