Відкриття дитячих садків: у дошкільних закладах розповіли, які заходи можуть запровадити після карантину

У мережі запустили флешмоб з проханням відкрити дитячі садки, які тимчасово через карантин зупинили роботу. А в Києві вже презентували проєкт цілого регламенту поверенння дошкільнят до садків, а у Житомирі їх усі на карантин і не зачиняли, про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У садочку Житомира дітей, чиї батьки працюють у лікарнях та поліції, попри карантин могли ходити до окремої групи. Щоб все було безпечно, у дошкільному закладі запровадили спецзаходи. Зокрема, у свою групу діти йдуть окремим входом, де їм вимірюють температуру та дезінфікують руки.

“Дітки не контактують і не ходять приміщенням. Перебувають на вулиці упродовж часу, визначеного на прогулянку”, – пояснює Лілія Пастернак, директорка навчально-виховного комплексу №38 м.Житомира.

За весь карантин, на щастя, жоден малюк не захворів. У міськраді Житомира вже розмірковують, щоб запустити всі садки від 1 червня. Попередньо в планах, увесь персонал садка за бюджетний кошт мусить пройти ПЛР-тестування на коронавірус. А вихованців зможуть водити лише ті батьки, які працюють.

“Я думаю це буде онлайн форма, на яку батьки заходять, реєструються, показують підприємство на якому вони працюють, і видрукують довідку, яка дасть можливість відправити дітей у садочок. Таку форму ми зараз пропрацьовуємо”, – пояснив мер міста Сергій Сухомлин.

У Києві тим часом презентували цілий проєкт, як повертатися в дошкільні заклади. Його розіслали по районах на ознайомлення. Згідно з ним, у вихователів мають перевіряти температуру, вони повинні носити рукавички та маски, які регулярно слід змінювати. До груп вихователі йтимуть окремим входом. А в приватних садках навіть вигадали, як розставити ліжка на безпечній відстані.

У разі, якщо буде виявлено хвору дитину у садку, її переведуть до ізолятора. Звідти малюка заберуть або в лікарню, або додому. 

Зазначимо, що міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що дитячі садочки можуть відкритися після 22 травня, чого так очікують батьки, які виходять на роботу. Як пояснили ТСН.ua в Департаменті освіти Києва, це не означає, що дошкільні заклади запрацюють одразу. Принаймні у Києві, після відповідного рішення уряду розпочнеться спочатку підготовча робота, яка триватиме 10-14 днів, і лише потім дитячі садочки зможуть відкритися для дітей. Орієнтовно це може бути на початку або від середини червня. 

Інна Боднар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *