Від 33 тисяч до 34 мільйонів заражених: науковці назвали чотири сценарії поширення коронавірусу в Україні

Дослідники з університету Оксфорда, Австралійського національного університету та Гарвардського університету прогнозують, що до кінця року коронавірус в Україні підхоплять від від 33 тис. до 34 млн людей.

Про це йдеться на сайті дослідження.

Вчені розробиили одразу кілька сценаріїв. В першому з них карантин скасують вже через два тижні та різко знімуть всі обмеження. Тоді захворіють від 21 до 30 млн осіб (48-67% населення), а пік захворювання буде на початку червня.

У другому випадку карантинні заходи залишаються чинними протягом чотирьох тижнів і згодом замінюється більш слабкими. Тоді коронавірус підхопить від 48% до 67% всього населення України. Тобто від 21 до 30 млн.

Третя модель теж передбачає зняття обмежень через два тижні, але потім їх змінюють помірні карантинні заходи. В такому разі пік корнавірусу буде вже на початку травня і захворіє не більше 990 тисяч людей (до 2,3% населення).

Четвертий сценарій передбачає збереження більш жорстких обмежень після карантину у два тижні. Тобто заборона на подорожі та обмеження в переміщенні, які поступово будуть послаблювати. Тоді очікується найменший відсоток інфікувань 0,07% до 0,65% (33-290 тисяч випадків).

Нагадаємо, на засіданні Кабінету міністрів України 22 квітня вирішив подовжити карантин через поширення коронавірусу до 11 травня. Уряд також ухвалив низку постанов, які стосуються як карантину, так і боротьби проти COVID-19. Кабінет міністрів вже склав план виходу виходу України з карантину. Він містить 5 етапів. В уряді сподіваються, що цей день настане 12 травня. Якщо все складатиметься оптимістично, то відтоді можуть відкрити парки та сквери, заклади торгівлі непродуктової сфери, частину об’єктів побутової сфери і запровадити інші пом’якшувальні заходи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *