В Україні з'явилася перша донорка плазми для хворих на коронавірус: що відомо про жінку

Мешканка Черкас Юлія Кикоть перехворіла коронавірусом і стала першим донором плазми крові в Україні, що може допомогти врятувати інфікованих COVID-19.

Що відомо про жінку та як у неї виявили недугу — у сюжеті Сніданку з 1+1.

Юлія – підприємиця та благодійниця, дружина військовослужбовця, який зараз перебуває на Донбасі. Жінка має двох дітей: студента та школярки. Сім’я Юлії понад рік не була за кордоном, а жінка дуже здивувалася, коли в березні однією з перших у своєму місті відчула незвичні симптоми COVID-19. “У мене була підвищена температура і зник смак і нюх. Це мені здавалося, як звичайний грип. Уже в лікарні на п'яту добу в мене почався дуже складний кашель. Я кілька днів не спала”, – згадує вона. 

Юлія потрапила до лікарні на четвертий день після нездужання, але виявилося, що хвороба вже ледь не знищила її легені. “За три доби вірус одну легеню майже знищив. Коли я приїхала, то лікарі дивувалися, що не задихаюся. Страшно, що це відбувається дуже швидко, якщо втратити час, то вже ситуація непоправна”, – розповідає черкащанка. 

Коли у Юлії підтвердився тест на COVID-19, то найбільше перелякалася за своїх рідних: “Я залишила дитину малу своїм батькам-пенсіонерам”. Родичі інфікованої не захворіли. Після двох тижнів у лікарні та негативних повторних аналізів на COVID-19, жінку відправили доліковуватися від ускладнень додому. 

Вже вдома вона дізналася, що в Україні шукають донорів плазми крові – людей, які вже одужали від коронавірусу. Саме так Юля стала першою людиною-донором для боротьби з COVID-19 в Україні. 

Плазма крові потрібна для розробки ліків проти коронавірусу. Препарат мають виготовити з антитіл людей, які вже подолали недугу. Ці ліки можуть стати порятунком для вкрай важких хворих. Для початку досліджень і розробки препаратів потрібно зібрати принаймні 300 літрів плазми крові в майже 500 п'ятисот донорів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *