"В нас такого не існує": Степанов спростував чутки щодо отримання медиками доплат за похвилинною тарифікацією

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов запевнив, що лікарі, які безпосередньо лікують хворих на коронавірус, отримують доплати у 300%, не за похвилинною тарифікацію. Механізм виплати цих коштів, за його словами, виходить з кількості медиків, що працюють з пацієнтом. 

Про це він заявив в ефірі суспільно-політичного ток-шоу “Право на владу”. 

За інформацією політика, генерального прокурора (2016-2019 років) Юрія Луценка, доплати лікарям у його рідному місті Рівне йдуть за похвилинною тарифікацією:

“А ви в курсі, пане міністр, що доплати лікарям йдуть по похвилинній тарифікації – секундоміром міряють, скільки лікар стоїть біля хворого на COVID-19. Просто вдумайтесь, наскільки це цинічно. Лікар, який має справу з інфікованим, за секундоміром має отримати премію у 300%.

Я не полінувався і подзвонив у своє рідне місто і спитав “Як ви це робите?” Вони кажуть, як: “Надсилають ліміт, ділим на лікарів, отримуємо “фіга з два”, матюкаємося і йдемо далі”. Але при цьому тисячі лікарів звільняються. Максиме, ну не можна так. Я розумію, що відкат з доріг – 40%, а відкату з лікарів не буде…”.

Максим Степанов відповів, що підтвердження цьому немає, але, якщо йому нададуть докази щодо конкретної лікарні, він буде розбиратися з цим:

“Те що стосується виплат 300%, в жодному нормативному акті, в жодній постанові, в жодному договорі такої опції немає, те, що ви говорите про секундомір. Якщо таке відбувається в якійсь конкретній лікарні, ми розбираємося з такою конкретною лікарнею. Я ще раз можу підтвердити, в нас такого не існує.

Ми виплачуємо кошти, 300%, не виходячи з того, скільки він “з секундомером”, як ви кажете, стоїть. А виходячи з кількості бригад, тобто сам механізм виплати коштів виходить на кількість лікарів, які працюють з хворими на COVID-19. В нас дійсно буває, коли деякі лікарні починають тримати кошти в себе на рахунках, не виплачуючи до кінця кошти (доплати – ред.). Ми в кожному конкретному випадку це робимо (розбираємось з відповідною лікарнею – ред.). Тому, будь ласка, якщо у вас є відповідний факт цього, будь-ласка, можете передати, і я буду в конкретно кожному випадку розбиратися”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *