"У травні Україна має йти на роботу", – Шмигаль оприлюднив сирий графік виходу з карантину

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль оприлюднив сирий попередній графік виходу України із карантину, що запроваджений задля недопущення поширення нового коронавірусу COVID-19.

“У травні Україна має йти на роботу. У яких умовах, у яких нових соціальних стандартах, у яких часових рамках – це ті питання, над якими уряд працює разом з аналітиками”, – зазначив Шмигаль.

Стратегію мають презентувати наступного тижня.

“Ми створили Раду з питань економічного розвитку України, куди ввійшли найкращі вчені та економісти зі світовими іменами. Наразі спільними зусиллями ми розроблюємо стратегію виходу з карантину, яку презентуємо наступного тижня. А вже зараз готові поділитися напрацюваннями”, – повідомив глава уряду.

СТРАТЕГІЯ ВИХОДУ З КАРАНТИНУ

До початку травня: “Режим надзвичайної ситуації”

Підтримка соціально вразливих верств населення.
Допомога безробітним та тим, хто перебуває у вимушеній відпустці.
Мобілізація медичних ресурсів.
Підтримка медичного персоналу та інших фахівців, задіяних у боротьбі з COVID-19.

Початок травня – початок червня: “Україна йде на роботу”

Створення 500 тисяч нових робочих місць.
Кредитна підтримка малого та середнього бізнесу.
Часткове зняття обмежень на роботу громадського транспорту.
Зміщений графік робочого дня.

Початок червня – початок липня: “Нові стандарти життя”

Завершення освітнього 2019-2020 навчального року.
Відновлення роботи громадського транспорту за новими правилами.
Дозвіл відвідування зон відпочинку за умови дотримання норм безпеки.
Послаблення умов самоізоляції для людей похилого віку.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *