У світі зафіксували перший смертельний випадок повторного зараження коронавірусом

У Нідерландах від ускладнень COVID-19 померла 89-річна пацієнтка, яка була заражена коронавірусом повторно. Це перший зареєстрований у світі смертельний випадок реінфекції. 

Про це із посиланням на Oxford University Press повідомляють BNO News.

Зазначається, що жінка також хворіла на рідкісну форму лімфоми – макроглобулінемію Вальденстрема. Її госпіталізували на початку року із лихоманкою та сильним кашлем. Тоді тест на COVID-19 показав позитивний результат, однак, через п'ять днів усі симптоми, за винятком хронічної втоми, зникли.

Через два місяці, за два дні після початку нового циклу хіміотерапії, у пацієнтки з’явилася температура, кашель та задишка. “На восьмий день стан пацієнтки погіршився. Вона померла через два тижні”, – йдеться у повідомленні.

Раніше представниця ВООЗ Марія ван Керкхове заявила, що лише від 10% до 20% людей з COVID-19 можуть поширювати хворобу. Але саме вони є джерелом 80% всіх випадків зараження коронавірусом. 

Водночас, за словами головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, повторне зараження коронавірусом скоріше виняток, аніж правило. Такі випадки можливі, але масових повторних інфікувань у світі поки що не зафіксовано.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *