У МОЗ розповіли, чи мають намір купувати російську вакцину від коронавірусу

Міністерство охорони здоров'я заявило, що жодних переговорів на державному рівні щодо закупівлі чи отримання російських вакцин проти коронавірусу не ведеться.

Про це йдеться на сайті відомства сьогодні, 21 жовтня.

“Наразі заяв щодо державної реєстрації російської вакцини Гам-Ковід-Вак у встановленому порядку від жодних суб’єктів не надходило. Окрім того, за наявною інформацією, цей продукт так само не проходив експертизу та реєстрацію в компетентних органах США, Швейцарії, Японії, Австралії, Канади чи ЄС, що фактично унеможливлює його закупівлю та використання в Україні”, – йдеться у повідомленні.

У МОЗ заявили, що будь-які припущення щодо можливих переговорів чи розгляду російських вакцин як предмету для закупівлі чи отримання не мають під собою жодного підґрунтя на законодавчому рівні.

Нагадаємо:

Росія заявила про випуск першої партії вакцини проти коронавірусу Sputnik V ще в середині серпня. А в оприлюдненій у п'ятницю, 4 серпня, статті у медичному науковому журналі The Lancet російські вчені стверджують, що на ранніх стадіях досліджень усі протестовані особи виробили антитіла до коронавірусу без появи “жодних побічних ефектів”.
Учені вже попереджали про небезпеку випуску вакцини на такому ранньому етапі досліджень, називаючи це “скринькою Пандори”. 
Низка світових учених помітили “аномалії” в науковій статті про успішні випробування російської вакцини від коронавірусу і вимагають уточнень. Російські дослідники запевняють, що помилок немає. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *