Степанов розповів про нові швидкі тести на коронавірус: хто і де їх робитиме

Міністерство охорони здоров'я продовжує технічне дооснащення лабораторій, які йому підпорядковані, роботизованими автоматичними приладами, що, як планується, дозволить отримати мінімальне залучення фахівців лабораторій.

Про це під час виступу у Верховній Раді 20 жовтня повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

За його словами, для збільшення об'єму тестувань також залучене обладнання лабораторних центрів СНІДу. “Зараз відбувається завершальний етап випробувань вітчизняних тест-систем щодо дослідження методом ІФА на антиген до SARS-CoV-2”, – повідомив міністр.

Він нагадав, що за шість місяців в Україні було збільшено кількість ПЛР-тестувань на добу з 200 одиниць до майже 35 тисяч.

“Ми збільшуємо ці показники щодня. В середині листопада ми забезпечимо 50 тисяч тестувань на добу, а до кінця року – 75 тисяч тестувань на добу методом ПЛР. Окремо хочу акцентувати увагу на тому, що додатково до тих коштів, які ми витратили з фонду на боротьбу з COVID-19, збираємось витратити на удосконалення лабораторної діагностики близько 2 млрд грн, з яких 1,5 млрд – це закупівля експрес-тестів для проведення досліджень без використання лабораторних умов із розрахунку 1 мільйон тестів на місяць. Ці тести будуть робитися сімейними лікарями, мобільними бригадами та лікарнями”, – розповів Степанов.

Нагадаємо, у вівторок, 20 жовтня, в Україні зафіксували 5 469 нових випадків COVID-19 та рекорд смертей – 113 (усього — 5 786). Натомість одужали за добу рекордні 3 044 людини (від початку пандемії — 129 533). 

Наразі, за словами Максима Степанова, проблеми з тестуванням спостерігаються в Києві, Донецькій, Одеській, Дніпропетровській, Харківській областях. Водночас є регіони, такі як Закарпатська і Кіровоградська області, де лабораторії обробляють всі тестування. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *