Нестача медиків для лікування хворих з коронавірусом може стати проблемою – Степанов

Нестача медиків, які лікують хворих на коронавірус, може стати проблемою для медичної системи України.

Про це у Сніданку з 1+1 розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов. 

“Одна з проблем – це забезпеченість медичними фахівцями. Ми можемо скільки завгодно закупити, наприклад, кисневих апаратів. Але треба, щоб хтось надавав цю допомогу. Нестача медиків може стати проблемою. Поки критичності немає. Такого, щоб не вистачало десь лікарів, поки немає”, – розповів голова МОЗ. 

За його словами, ситуація з місцями у медичних закладах для інфіковани напружена. Наразі понад 37 тисяч ліжкок гототов, трохи менше 20 тисяч зайняті. Майже 15 тисяч ліжок мають підведений кисень. 

“Ми не можемо всі місця у лікарнях віддати для ынфыкованих коронавірусом, адже є багато пацієнтів з іншими хворобами. Саме тому як варіант виникло створення тимчасових госпіталів. Перш за все йдеться про великі міста, міста-мільйонники”, – каже Степанов.

Він також зауважеє, що краще забезпечити необхідним обладнанням інші заклади, де можуть лікувати хворих. Як приклад, Інститут пульмонології Національної академії медичних наук. За його словами, там є фахівці та науковці, які здатні надти необхідну допомогу. 

Очільник МОЗ також повідомив, що планують збільшити кількість автомобілів швидкої допомоги, призначених для “коронавірусних” викликів.

Як повідомлялося, паніше ТСН.ua писав про те, що в Одеській області через різке зростання кількості тяжких хворих на коронавірус не вистачає місць у лікарнях для госпіталізації нових пацієнтів.  Одеські лабораторії, скаржаться містяни, опрацьовують результати тестів на COVID-19 із запізненням, а опорна лікарня відмовляється приймати без позитивного тесту, попри симптоми коронавірусу, і пацієнтам доводиться втрачати дорогоцінний час у сортувальних лікарнях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *