Медикам виплатили доплати за боротьбу проти коронавірусу: виявилося, доплату нараховують почасово

Під кінець місяця медики отримали доплати за роботу з інфікованими на COVID-19. Більшість з них отримали мізерні суми – 100 гривень, 600, 1000. Чому такі суми, в сюжеті ТСН 19:30.

Медсестра Ольга із Тернопільщини у своїй соцмережі публікує виписку з зарплатного рахунку. Подзвонила до бухгалтерії і там їй пояснили: 662 гривні – це і є її 300 процентів від окладу за те, що працювала із інфікованими коронавірусом. Тільки рахували його по годинах – скільки медсестра була в палаті пацієнта.

“Ми приймали хворих в першу чергу. Я ризикую здоров’ям своєї сім’ї за 600 гривень. Ми всі думали, що це буде 300 процентів від зарплати”, — говорить медсестра.

І таких повідомлень в інтернеті сьогодні чимало. Медсестра Галина з Івано-Франківщини вирішила, що завтра буде звільнятися. Її доплата – трохи більше ста гривень.

Три додаткові зарплати за роботу з інфікованими держава, в обличчі Міністерства охорони здоров’я, пообіцяла медикам місяць тому. Рішення начебто прийняв кабінет міністрів минулої п’ятниці, але документ досі не опублікували. Однак органи місцевої влади отримали лист, де і сказано про надбавку за конкретний час роботи з пацієнтами.

Кошти на доплати медикам, які працюють з пацієнтами, хворими на коронавірус, виділені та вже надійшли у регіони. Про це на брифінгу повідомила заступниця міністра охорони здоров’я Світлана Шаталова. Зарплати медиків будуть збільшені до 300% окладу. 

“Для розрахунків МОЗ України збирало інформацію з обласних департаментів охорони здоров’я про кількість медиків, які працюють з пацієнтами з коронавірусом. На основі цих даних були виділені кошти. Медична субвенція у розмірі 552,8 млн грн була перерахована на місця 16 квітня. Додатково ми зробили наближення з останнього кварталу 2020 року на квітень місяць у розмірі 241,8 млн грн. Ці кошти надійдуть в регіони сьогодні, завтра”, – повідомила Шаталова. 

Також заступниця міністра нагадала, що далі лікарні будуть отримувати оплату послуг від Національної служби здоров’я України за новими пакетами. Постановою Кабінету Міністрів минулого тижня прийнято чотири нових пакета: надання допомоги в стаціонарних умовах пацієнту з COVID-19, робота мобільних бригад для забору матеріалів для тестування, додаткова оплата роботи бригад екстреної медичної допомоги, які виїжджають до пацієнтів, та окремими  закладами охорони здоров’я, які лікували пацієнтів з COVID-19, хоча не були визначені, як опорні для цього. Цією ж постановою затверджені і тарифи на ці послуги.

“Хочу підкреслити, що у тарифи включені додаткові виплати працівникам закладів охорони здоров’я у розмірі до 300 відсотків заробітної плати, а також забезпечення пацієнтів лікарськими засобами та медичними виробами. Наголошую, що це перший тариф, який відштовхувався від реальної потреби в фінансуванні під час лікування хворих за Національним стандартом лікування. Тариф, розрахований з “низу до верху”, – додала Шаталова.

Загалом на оплату послуг від НСЗУ лікарням, які лікують пацієнтів з коронавірусом виділено майже 15,8 млрд грн. Держава в обличчі МОЗ пообіцяла медикам, які працюють з Ковід зробити надбавки  300 відсотків  до  окладу. 

3 березня в Україні зареєстрували перший  випадок Ковід, у Чернівцях. У   березневу зарплату доплата за березень не ввійшла. Тепер її проводять у квітневу зарплату, але з розрахунку, за  час проведений медиком  з пацієнтом. Яким чином це вираховують – незрозуміло. Чи цілий робочий день чи тільки час , колиприміром лікар швидкої віз пацієнта.

Почали приходити перші розрахункові листки – лікарі їх публікують у соцмережах. Це  гроші, виділені державою. У деяких регіонах місцева влада знайшла на це додаткові свої кошти. Наприклад, так зробили Чернівці для міських лікарень.

З 1 квітня  всі лікарні отримуватимуть кошти через НСЗУ. Згідно з заявою МОЗ затверджено  чотири пакети, за якими платитимуть лікарням, які борються з COVID-19: стаціонарна допомога пацієнтам з коронавырусом, робота мобільних бригад для забору матеріалів на тестування, робота бригад екстреної медичної допомоги, окремим закладам,які надавали допомогу пацієнтам з КОВІД, хоча й  не були визначені опорними.

МОЗ обіцяє , що в ці  пакети включено доплати медикам у розмірі до 300 відсотків заробітної плати загалом, а не почасово. Але станом на 29 квітня на сайті Кабміну досі ця постанова не опублікована. А отже, вона ще не набула чинності.

Кореспондентка ТСН Оксана Муляр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *