Лікарі виявили, що коронавірус спричиняє у інсульт у молодих пацієнтів

Лікарі виявили, що новий коронавірус може викликати раптові інсульти у дорослих у віці 30-40 років, у яких немає складних і хронічних хвороб.

Про це пише CNN.

За словами медиків, з'являється все більше доказів того, що інфекція Covid-19 може викликати згортання крові незвичайними способами, і інсульт може бути очікуваним наслідком цього.

Нейрохірург Томас Окслі з Нью-Йорку і його колеги розповіли про п'ятьох пацієнтів, яких вони лікували. Всі були молодші 50 років, і у всіх були або легкі симптоми інфекції Covid-19, або жодних симптомів взагалі.

“Вірус, здається, викликає збільшене згортання в великих артеріях, приводячи до серйозного інсульту”, – сказав Окслі.

Мозкові клітини вмирають, коли кровотік зупиняється, і чим довше він блокується, тим більше пошкодження мозку. Швидке лікування у такому випадку є життєво важливим. 

“Наш звіт показує семиразове збільшення числа випадків раптового інсульту у молодих пацієнтів за останні два тижні. Більшість з цих пацієнтів не мали історії хвороби в минулому і перебували вдома з легкими симптомами або без симптомів Covid-19”, – додав він.

Лікарі також повідомляють, що через пандемію люди неохоче дзвонять звертаються до відділень невідкладної допомоги. Окслі рекомендує людям спостерігати за симптомами коронавірусної інфекції і дзвонити у “швидку допомогу”, якщо є які-небудь ознаки інсульту.

Для діагностики інсульту використовують FAST-тест, який розшифровується як “Face, Arm, Speech, Time” (Обличчя, Рука, Мова, Час. – перекл.) і означає перевірку на перекошення обличчя, слабкості в руці, порушення мови, а також потребу дзвонити у “швидку”.

Нагадаємо, медики Італії, Іспанії та Франції заявляють про новий симптом коронавірусної інфекції, який проявляється у кожного п'ятого їхнього пацієнта у вигляді дерматологічної проблеми – зазвичай це висип в області ніг, особливо на ступнях і пальцях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *