Коронавірус змусив реконструювати інфекційне відділення в Ірпені в найкоротший термін

Дев'ятнадцять днів знадобилося для реконструкції та обладнання сучасними медичним оснащенням інфекційного відділення Ірпінської міської лікарні. Будували його у три зміни. У відділенні, що відповідає всім сучасним вимогам, сорок ліжок. Якими можуть бути лікарні, в сюжеті ТСН 19:30.

Багато хто з пацієнтів називав це відділення сараєм. Заввідділення проводить для кореспондентів екскурсію новим корпусом. Дмитро Кабановський належав до більшості скептиків, які не вірили, що це можливо у такий короткий термін

“Вірус нам допоміг і ми показали, що можемо будувати не гірше, ніж китайці”, — говорить він.

Від колишнього корпусу, якому сягнуло за п'ятдесят, залишили тільки фундамент та стіни. Грибок, вологість, ліжка, після яких треба лікувати спину: все це у минулому.

Цифри зовні означають номер боксу. Загалом їх дев’ять. До кожної палати є окремий вхід із вулиці. Все зроблено для того, щоб мінімізувати контакти хворого з іншими людьми і нікого не наражати на небезпеку. У кожному боксі є санвузол та система ультрафіолетової фільтрації. А ще є індивідуальна припливно-витяжна вентиляція: заражене повітря не проникне за межі боксу.

Інфекційне відділення укомплектували чотирма апаратами штучної вентиляції легенів, ще десять мають докупити. Раніше апарати були лише у реанімації.

Ірпінські медики такі впевнені у власних силах, що навіть організували урочисте відкриття відділення. До трьох десятків людей у масках, але без дотримання соціальної відстані.

Мешканців ірпінської територіальної горомади, хворих на COVID-19, відправляли за сто кілометрів звідси — до опорної лікарні Білої Церкви. Знайти кошти на реконструкцію спонукав страх перед невидимим ворогом.

“Це був поштовх. Бюджетні гроші використовувалися на покрівлю, на закупку обладнання та на покупку інвентарю, решта — це гроші бізнесу. Кошторис — 15 мільйонів, з них 70 відсотків — це гроші бізнесу”, — каже Олександр Маркушин — перший заступник голови міськради Ірпеня.

Загалом у Київській області підготовлено 500 місць для хворих на коронавірус. У разі потреби в лікарні готові розгорнути ще стільки ж.

Вже з понеділка тут готові прийняти перших хворих.

Кореспондент ТСН Олексій Жиленко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *