Італія поступово виходить з карантину: є ті, хто обурені планом зняття обмежень

Більше 3-х мільйонів інфікованих і понад 208-м тисяч загиблих. Такі останні дані про коронавірус у світі. Одужала вже третина хворих. У китайському місті Ухань, звідки розпочалась епідемія, відрапортували, що виписали останніх пацієнтів, які перенесли коронавірус. Про це в сюжеті ТСН 19:30.

До роботи, зокрема, повернувся британський прем'єр Борис Джонсон. Очікується, що він оголосить про намір пом’якшити обмеження. Докладний план виходу з карантину, як і обіцяв, представив італійський уряд. Почнуть із 4-го травня.

Водночас вже наступного понеділка в Італії нарешті можна буде гуляти не лише біля свого будинку, як це відбувається зараз, й можна буде виходити без собаки. Також дозволять провідати батьків, але якщо вони мешкають в тому ж регіоні. Для яких підприємств карантин закінчується 4 травня, повідомив прем’єр країни.

“З 4 травня весь виробничий сектор знову розпочне свою діяльність, і весь будівельний сектор. Ми маємо дуже чітко структурований план, написаний у новому указі. Ми дозволяємо це повторне відкриття лише за умови, що всі компанії будуть суворо дотримуватися всіх протоколів безпеки”, — каже прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте.

За цим новим указом, магазини одягу, взуття, ювелірні відкриють лише 18 травня. Тоді ж відкриють музеї. Для всіх залишається правило — зберігати дистанцію та носити маску.

Останні в черзі ресторани та салони краси. Вони зачинені аж до 1 червня. Перукарі обурені – приміром, власники салону у місті Падуя у знак протесту прикували себе до дверей

“Ми були вже готові до всього! З масками, рукавичками, гелем для рук, розмітили салон, щоб дотримуватись дистанції, були готові навіть до норми один клієнт – два на день. Й зараз нам говорять, що ми повинні зачекати, ймовірно, до червня!”, — каже він.

Після нового указу уряду багато плутанини. Наприклад, одну пару в Маркє оштрафували на 580 євро за те, що вони вийшли пройтися біля моря. Напередодні вони почули інформацію про те, що це вже дозволено. Поліція їм пояснила, що на місцевому рівні таке послаблення карантину ще не затвердили.

Готелям в Італії дозволять працювати вже за тиждень. Але власники кажуть, що раніше червня вони не бачать сенсу поновлювати діяльність, тому що не зрозуміло, для кого працювати. Туристів немає, а італійцям досі заборонено залишати свій регіон.

Кореспондентка ТСН Христина Суворіна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *