Дозвіл переглядатимуть щодня: Ляшко погодився відкрити продуктові ринки, проте за новими умовами

У понеділок, 27 квітня, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко підписав умови для відкриття продовольчих ринків під час карантину, впровадженого у боротьбі з пандемією COVID-19.

Вони наберуть чинності у середу, 29 квітня, повідомив посадовець на своїй сторінці у Facebook.

“В той же день, відповідно до доручення прем‘єрміністра, планується прийняття постанови, якою всім агроподовольчим ринкам, що відповідають цим вимогам, буде надано дозвіл працювати”, – зазначив Ляшко. 

За його словами, щодня Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів здійснюватиме контроль роботи продуктових ринків. 

“Щодня буде надаватися дозвіл на роботу наступного дня. Якщо ринок порушить правила – наступного разу він зможе відкритись та здійснювати свою діяльність тільки через тиждень”, – пояснив головний санітарний лікар.

Він зазначив, що питання взяли на національний контроль через те, що раніше органи місцевого самоврядування не змогли проконтролювати дотримання ринками рекомендацій. 

“Ринки відкривали в антисанітарних умовах. Не було дотримання протиепідемічних вимог. Частина органів місцевої влади сприйняла можливість відкрити ринки, тільки якщо є така необхідність, як заклик “однозначно необхідно відкривати!”, – заявив Ляшко.

Раніше президент Володимир Зеленський повідомив, що в Україні продовольчі ринки можуть запрацювати вже у п’ятницю, 1 травня.Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.

Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в’їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *