До кінця року в Україні мають робити 75 тисяч ПЛР-тестів на добу – Шмигаль

До кінця 2020 року українські лабораторії повинні збільшити кількість ПЛР-тестувань на коронавірус до 75 тисяч на добу. Досягнення такого показника має забезпечити Міністерство охорони здоров'я. 

Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на позачерговому засіданні уряду 13 жовтня. 

“Поставлене завдання міністру охорони здоров'я пану Максиму Степанову збільшити тестування до 50 тис. на добу, але ще цього року ми маємо вийти на 75 тисяч тестувань на добу. Планку потрібно підвищувати, проблему з чергами, звісно, потрібно вирішувати”, – сказав Шмигаль.

Водночас очільник МОЗ зазначив, що у відомстві вже напрацьовують механізм здійснення 50 тисяч тестів на добу найближчим часом.

“Зараз ми дійшли позначки 36 тис тестів методом-ПЛР щодня. Зараз в нас є чітке розуміння того, як ми вийдемо на 50 тисяч тестів – намагаємося це реалізувати протягом місяця. Далі будемо нарощувати до кінця року і намагатися збільшувати кількість тестувань”, – пояснив Степанов. 

Нагадаємо:

Кабмін 9 жовтня виділив Міністерству охорони здоров'я 100 млн грн на закупівлю послуг із проведення тестувань методом ПЛР в установах охорони здоров'я, незалежно від форми власності. Це робиться для для збільшення кількості тестувань в Україні. У приватних лабораторіях аналіз переданих зразків на коронавірус здійснюватимуть за рахунок держави. 
Приватні лабораторії залучатимуть до процесу проведення ПЛР-тестуваннь на COVID-19. Однак вони не робитимуть тести для людей з вулиці, а здійснюватимуть лише аналіз переданих їм зразків на своєму лабораторному обладнанні. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *