Чехія повернулася до жорсткого локдауну: які обмеження почали діяти в країні

До жорсткого локдауну та навіть обмеження на пересування повертається й Чехія. 

Які причини повернення до жорсткого карантину та що нині пражанам дозволено, а що ні, у сюжеті ТСН.Ранок.

Чехія одна із перших в Європі оголосила локдаун після Ірландії та Ізраїлю. Якщо навесні це було більше превентивно, то нині обмеження через швидкі темпи поширення коронавірусу. Щодня в країні нові антирекорди. Протягом минулої доби тут зафіксували майже 15 тисяч нових випадків.

Від сьогодні, 22 жовтня, закриваються усі магазини, крім продуктових та господарських. У торгівельних центрах дозволено працювати аптекам. Виходити ж на вулицю чехам дозволено лише з необхідних причин. Зокрема йдеться про поїздки на роботу, до магазину чи аптеки, або допомогу родичам.

Дозволені будуть і прогулянки у парках, якщо компанія не понад двоє людей. Винятками є родини чи колеги по роботі. Закритися доведеться і деякам сферам послуг. Зокрема, готелі не зможуть приймати гостей, які приїхали для відпочинку.

Водночас чеський уряд обіцяє допомогти бізнесу. Влада наголошує, що компенсуватиме 100% зарплатні роботодавцям, яким доведеться тимчасово закритися. Самозайнятим підприємцям обіцяють щоденні виплати у 500 крон, а це приблизно 600 гривень. Триватимуть ці обмеження щонайменше до 3 листопада.

Кореспондент Радіо Свобода Сергій Стеценко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *