"Будемо робити пом'якшення, це дозволяє ситуація", – глава МОЗ про вихід із карантину

Україна почне поступово виходити із двомісячного карантину, що був запроваджений від 12 березня задля недопущення поширення нового коронавірусу COVID-19. Цьому сприяє епідеміологічна ситуація.

Про це під час брифінгу 1 травня заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

“Ми розуміємо, що люди втомилися від карантину, і я ще раз хочу наголосити: ми кожного дня аналізуємо ситуацію і готуємо пом'якшення карантинних заходів вже від 11 травня. Всі ці наші пом'якшення, всі наші дії ґрунтуються на думці фахівців, думці епідеміологів, думці наших вірусологів, які знають, як себе треба поводити в таких ситуаціях – пандемії, яка зараз є в Україні. 11 травня ми будемо робити пом'якшення, бо сьогодні це дозволяє ситуація. Ці пом'якшення, які ми будемо робити, вони будуть ґрунтуватися на тих даних, які у нас є, і ми будемо впевнені, що вони у майбутньому, ці наші дії не погіршать ситуацію”, – сказав міністр.

Він наголосив, що завчасне пом’якшення карантину може звести нанівець усю роботу, зроблену за півтора місяця. Зокрема, засудив дії Черкаської міської ради, яка послабила карантинні заходи в обласному центрі. Цією справою вже займаються правоохоронці, які відкрили кримінальне провадження. Наразі очільник МОЗ перебуває у Черкасах з робочим візитом, де відвідає чотири медичні заклади, починаючи з обласної дитячої лікарні.

Станом на 09:00 1 травня в Україні офіційно зареєстровано 10861 випадок інфікування новим коронавірусом. Із них видужали – 1413 осіб, померли – 272 людини, решта – лікуються.

Нагадаємо, від 12 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *