В Україні створили бібліотеку книжок для незрячих

Торік в Україні створили бібліотеку книжок шрифтом Брайля сіпльно з  благодійною організацією “Фонд родини Нечитайло” і “Здоров'я майбутнього”.

“За рік в бібліотеці з'явилося 92 книжки. В основному це література для дітей: від самих маленьких, які читають казки, до випускників шкіл. Але є твори і для дорослих, і з часом їх стає все більше. У нас є постійні читачі, і ми дуже раді новим. Враховуючи ситуація з карантином в країні, їх стало більше», – говорить Ірина Кривущенко, менеджер проекту книга Брайлем.

В Україні таких книжок не так багато, в великих містах їх можна знайти в центральних бібліотеках або у спеціалізованих навчальних закладах, але жителі маленьких міст не мали доступу до друкованої літератури. Однак, зараз з'явилися сучасні сервіси доставки книг такі як Brailem.com.

Незрячі люди читають книжки пальцями, для цього використовується шрифт Брайля. Вважається, що в даний час література шрифтом Брайля вже не так актуальна, як раніше, адже на ринку з'явилося багато аудіокниг. Але вони не можуть повністю замінити один одного. Для цього існує безліч як раціональних, так і емоційних причин.

Фахівці, які працюють з незрячими дітьми, відзначають, що читання шрифтом Брайля розвиває дрібну моторику, підвищує грамотність, адже неможливо навчитися читати і писати на слух, збільшує шанси знайти роботу в майбутньому (є дослідження, що підтверджують зв'язок між знанням шрифту Брайля та працевлаштуванням).

Але діти люблять книжки зовсім з інших причин. Вони кажуть, що краще сприймають інформацію, можуть самі вибирати інтонацію та швидкість читання, відзначають, що активно включені в процес, тому що просто слухати – нудно.

Нові книжки в бібліотеці з'являються в основному за рахунок засновників та інших ініціатив, які адаптують книжки для незрячих. Але на сайті є вкладка “Допомогти проекту”, де кожен бажаючий може фінансово допомогти надрукувати нову книгу. За рік таким чином були надруковані “Маленька книга про любов” Ульфа Старка і “36 і 6 котів-детективів” Галини Вдовиченко. Зараз йде збір на першу частину Гаррі Поттера – “Гаррі Поттер і філософський камінь.

Нагадаємо, 2019 року вийшла друком збірка дитячих віршів “Бузиновий цар” Ліни Костенко надрукована шрифтом Брайля. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *