Оголошено імена номінантів міжнародної премії Івана Франка

Міжнародний фонд Івана Франка оголосив номінантів на здобуття цьогорічної премії. Про це йдеться на офіційній сторінці фонду у Facebook. 

До переліку номінантів потрапили:

Монографія “Маленький дорослий: Дитина й дитинство в Гетьманщині ХVІІІ ст.” доктора історичних наук, професора кафедри історії України Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Ігоря Сердюка (Україна);
Монографія “Віражі Франкового духу: Світогляд. Ідеологія. Література” директора Інституту Івана Франка НАН України Євгена Нахліка (Україна);
Монографія “Бомонд на краю імперії: держава та сцена в радянській Україні” (Beau Monde on Empire’s Edge: State and Stage in Soviet Ukraine) професорки історії Стетсонського університету Мейглі К. Фаулер (США).

Оцінювання наукових праць та анотацій до них відбувалося за трьома критеріями: наявність інноваційних та оригінальних підходів у дослідженні; концептуальність, системність та критичність дослідження; міжнародний контекст і рівень наукового дослідження. Номінантів обирали 38 науковців з Австрії, Італії, Канади, Німеччини, Польщі, Словаччини, України та Чехії.

Торік премію отримала Марія Грацій Бартоліні за монографію “Пізнай самого себе. Неоплатонічні джерела в творчості Григорія Сковороди”.

Міжнародна премія імені Івана Франка заснована 2015 року онуком письменника – Роландом Франком. Премією відзначають науковців, чиї праці стали вагомим внеском у розвиток соціально-гуманітарних дисциплін, мають міжнародне значення та ґрунтуються на засадах наукового осмислення історичних або сучасних процесів у культурі, політиці та суспільному житті України. Переможці премії нагороджуються грошовою винагородою і золотим знаком.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *