В Україні втретє відбувся International Young Designers Contest 2020

15 жовтня в онлайн-форматі відбулася медіаконференція, що підбила підсумок однієї з найбільш масштабних та впливових міжнародних fashion-подій у Східній та Центральній Європі – International Young Designers Contest (Міжнародний конкурс молодих дизайнерів).

Організатор конкурсу – Ukrainian Fashion Council. Проведення конкурсу відбулося за підтримки Українського культурного фонду. Партнером конкурсу та співорганізатором Fashion Visual Art Residence став IED – Istituto Europeo di Design.

Цього року, незважаючи на пандемію, конкурс мав рекордну кількість дизайнерів – 19 колекцій із 12 країн: Азербайджан, Білорусь, Болгарія, Угорщина, Естонія, Латвія, Литва, Молдова, Польща, Словенія та Україна. У конкурсі взяли участь переможці національних конкурсів та дизайнери, які були обрані професійними fashion-інституціями у своїх країнах, що забезпечило об’єктивність відбору та високий творчий рівень учасників IYDC. Також цього року оргкомітет IYDC ухвалив рішення запросити до участі незалежного учасника – ним стала дизайнерка, що представляла Нідерланди.

Оргкомітет IYDC провів спеціальну fashion-знімання та створив віртуальні презентації 19 колекцій фіналістів.
“Молоді таланти народжуються і потребують підтримки, незалежно від того, що відбувається у світі. Позбавити їх можливості продемонструвати себе і свій творчий потенціал, аргументуючи це глобальними катаклізмами, було б несправедливо і безвідповідально. Тому для нашої команди провести конкурс цього року − принципова позиція. Не фокусуватись на перешкодах, а знаходити рішення, об’єднуючи зусилля з нашими  партнерами. Нас надихає, що кількість фіналістів цьогоріч зросла”, − зазначила керівниця проєкту Вікторія Харченко.

Роботи конкурсантів оцінювали визнані експерти з п'яти країн світу: Ліана Сатенштейн (США), Джованні Оттонелло (Італія), Ріккардо Терцо (Італія), Ю Масуї (Японія), Філіп Пурхашемі (Бельгія), Анна Барр (Франція).

“Я пишаюся тим, що беру участь у цьому міжнародному конкурсі, і радий бачити нових дизайнерів, які все ж розвиваються у цей важкий час. Цього року конкурс об’єднав дуже різні молоді таланти. Це такий вдалий момент, щоб побачити таке розмаїття у творчості. Це те, що нам насправді потрібно у fashion-індустрії”, − поділився своїми думками під час медіаконференції Ріккардо Терцо.

“Звісна річ, було складно зробити весь процес оцінювання онлайн. Ми любимо торкатися одягу, нам подобається говорити особисто, але я вражена тим, як усі прийняли поточну ситуацію. Я дуже ціную, що багато молодих дизайнерів обирають стійкі практики у дизайні. Дуже важливо, щоб вони донесли це повідомлення і до своїх країн. Це вплине на всю галузь протягом найближчих кількох років”, − прокоментувала Ліана Сатенштейн, старша fashion-редакторка Vogue.com. 

Модераторкою онлайн-медіаконференції стала Марія Мохова, fashion-редакторка та співзасновниця піар-аґенції White Rabbit Agency. Під час онлайн-медіаконференції журі оголосили Ґран-прі IYDC-2020.

Переможницею International Young Designers Contest 2020 online edition стала Тесс Ван Залінґе, Нідерланди (Tess Van Zalinge). Вона отримала нагороду 5 000 доларів від організаційного комітету конкурсу та стипендію для навчання на одному з літніх курсів IED-Istituto Europeo di Design.

Переглянути відеопрезентацію Тесс Ван Залінґе можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=dGjrB1LMfjo

Вперше за історію конкурсу було проведено публічне голосування у Facebook за найкращу колекцію. Відеопрезентації колекцій були випущені  трьома блоками 12, 13 та 14 жовтня. Користувачі у соціальних мережах кожного дня могли проголосувати за колекцію, яка найбільше їх вразила. Партнер IYDC 2020 COCOS Fashion Trade вирішив нагородити не лише одного дизайнера, а одразу трьох, які набрали найбільшу кількість голосів у кожному блоці.

Спеціальний приз від COCOS Fashion Trade – розробку логотипа свого бренду – отримали Дора Хеґедс (Угорщина) та Олександра Воловікова (Білорусь). Боряна Ватова (Болгарія), лідерка третього дня, також набрала загальну найбільшу кількість голосів та отримала повну розробку брендингу й консалтингову підтримку просування свого бренду на ринках Європи та Ізраїлю. 

Також на онлайн-медіаконференції арткуратор Fashion Visual Art Residence Джованні Оттонелло оголосив переможця резиденції, що проходила в рамках конкурсу. Під час FVAR міжнародні команди – фотографів та дизайнерів-фіналістів конкурсу – спільно створювали онлайн fashion-stories. Перемогу у FVAR здобула фотографиня Марія Правосуд, вона нагороджена стипендією на навчання у IED − Istituto Europeo di Design.
Фіналісти International Young Designers Contest 2020:

Азербайджан:

Ахмед Набієв (Ahmed Nabiyev), вибір журналу The M.O.S.T.
Фідан Садіґ (Fidan Sadig), вибір журналу The M.O.S.T.

Білорусь:

Олександра Воловікова (Aleksandra Volovikova), вибір Belarus Republic Festival моди та фотографії “Fashion Mil-Melnica mody”.

Болгарія:

Боряна Ватова (Boryana Vatova), переможниця IDEAMODA young designers contest 2019.
Сімеон Атанасов (Simeon Atanasov), володар другої офіційної премії IDEAMODA young designers contest 2019.

Угорщина:

Альма Ветлені (Alma Vetlényi), вибір Hungary Fashion&Design Agency 2020.
Дора Хеґедс (Dóra Hegedűs), вибір Hungary Fashion&Design Agency 2020.

Естонія:

Анніка Кіідрон (Annika Kiidron), вибір Estonian Fashion Festival 2020.

Латвія: 

Уна Берзіна (Una Berzina), переможниця Meringue Fashion Contest 2019.
Аніта Лейна (Anita Leina), вибір Meringue Fashion Contest 2019.

Литва:

Саймонас Тартеніс (Saimonas Tartenis), переможець Mados Infekcija 2019.

Молдова:

Міра Матчіна (Mira Matchina), переможниця ZGeneration YDC 2020.
Вікторія Скрипнік (Victoria Scripnic), володарка другої офіційної премії ZGeneration YDC 2020.

Нідерланди: 

Тесс Ван Залінґе (Tess Van Zalinge), вибір оргкомітету IYDC-2020.

Польща:

Занета Барбаревич (Zaneta Barbarewicz), вибір Fashion Designer Awards.

Словенія:

Маса Брна (Maša Brna), вибір Ljubljana Fashion Week.
Валентіна Коландер (Valentina Kolander), вибір Ljubljana Fashion Week.

Україна:

Єлизавета Кирилова (Elizaveta Kirilova) & Владислав Дзівідзінський (Vladislav Dzividzinsky), Ґран-прі національного конкурсу молодих дизайнерів одягу “Погляд у майбутнє” 2020.
Катерина Гелла (Kateryana Hella), Ґран-прі національного конкурсу молодих дизайнерів одягу “Погляд у майбутнє” 2020.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *