Заборона на виїзд заробітчанам з України спровокує зростання безробітних – нардепка

Через те, що Україна не дає згоди на транспортування українських заробітчан до держав-партнерів, в країні поповниться ринок безробітних.

Про це на своїй сторінці в Facebook заявила народна депутатка Валерія Заружко.

“Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба хоче закрити авіапростір для трудових мігрантів. Українці давно є дешевою і вельми затребуваною робочою силою в країнах Європи, де вони можуть заробити від 1 до 1,5 тисячі євро, що зовсім не зіставляється з 6-8 тисячами гривень на батьківщині. Щоб не втрачати цінні кадри і робочу силу, прем’єр-міністр Шмигаль озвучив план задіяти всіх трудових мігрантів в Україні, створивши в країні нові робочі місця. Ідея, безумовно, хороша, але проблема в тому, що робочих місць буде значно менше, ніж трудових мігрантів, що повернулися”, – написала Заружко.

Вона нагадала, що країни-партнери готові надати транспортування для громадян України на заробітки вже зараз. Україна ж не дає згоди на це.

“Подивимося на це під іншим кутом. Припустимо, трудові мігранти залишаться вдома. Україна в короткостроковій перспективі не може зробити для них конкурентоспроможну пропозицію щодо рівня зарплати, умов роботи і ринку вакансій. Як результат у нас поповниться ринок безробітних”, – зазначила нардепка.Заружко наголосила, що повернення трудових мігрантів було обумовлено пандемією, а не їхнім бажанням або відсутністю роботи за кордоном. “Тим більше, трудові мігранти ввозили в свою країну велику кількість валюти, чого тепер не буде”, – додала нардепка.

Вона переконана, що не можна штучно створювати перепони людям, які хочуть заробляти гідну заробітну плату, і яким Україна нічого не може запропонувати.

“Завдання держави – піднімати економіку шляхом створення податкових стимулів і введення пільгового кредитування, що дасть можливість бізнесу розвиватися і пропонувати всередині країни конкурентноздатну заробітну плату”, – резюмувала Валерія Заружко.

Нагадаємо, попри карантин і закриті кордони до Фінляндії спеціальними прямими чартерами, а також через Білорусь, майже щодня прибували все нові і нові заробітчани з України. Саме на наших працівниках, як виявилось, тримаються тисячі фінських ферм, і без українців врожаю просто не буде.

У Польщі теж заявили, що готуються організовувати чартерні рейси для українців, аби ті їхали на роботу навіть під час карантину.

Однак, Міністерство закордонних справ України вважає нелогічним вивезення українських робітників до держав-партнерів у контексті ситуації з пандемією коронавірусу в світі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *