В Україні запровадять єдиний рахунок для сплати податків, зборів, ЄСВ та інших платежів

Від 1 січня 2021 року в Україні почне діяти єдиний рахунок для сплати податків і зборів, ЄСВ та інших платежів, які контролюються Державною податковою службою. 

Відповідний порядок функціонування цього єдиного рахунку затвердив Кабінет міністрів під час свого засідання 29 квітня. Про це у Telegram-каналі повідомив нардеп Олексій Гончаренко.

Як функціонуватиме єдиний рахунок для сплати податків:

Для платників, які користуватимуться єдиним рахунком, обов’язок зі сплати податків і зборів вважатиметься виконаним від моменту внесення коштів на єдиний рахунок. Всі платежі (ЄСВ, Пенсійний фонд тощо) можна вносити однією сумою.
Єдиний рахунок відкривається у Казначействі на ім’я Державної податкової служби. Для того, щоб перейти на нього, потрібно повідомити ДПС в електронній формі через електронний кабінет.
ДПС щодня формує реєстри платників податків і надсилає Казначейству. Казначейство на основі отриманих реєстрів розподіляє кошти між бюджетами і фондами.
Платники податків зможуть в електронному кабінеті ознайомитися з реєстром, який сформувало ДПС за його платежем та самостійно визначити напрямок використання сум помилково або надміру сплачених ними коштів.

Нагадаємо, від 28 квітня в Україні набув чинності новий закон про фінансовий моніторинг. Зокрема, запроваджується дистанційна ідентифікація. Відтепер, щоб відкрити рахунок у банку, не потрібно йти до відділення. Засвідчити свою особу можна або через відеозв’язок, або через систему BankID.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *