В Україні починається опалювальний сезон: де і коли тепло з'явиться у квартирах

В Україні починається опалювальний сезон. Зазвичай, тепло у батареях з'являється 15 жовтня, але все залежить від температури повітря та рішення місцевої влади.

Де сьогодні таки з'явиться тепло, а де старт ополювального сезону поки перенесли – у сюжеті Сніданку з 1+1.

За нормами, теплопостачання до будинків розпочнуть подавати, коли середня добова температура опуститься нижче за вісім градусів. До шкіл, садочків і лікарень — нижче за 16.

У Рівному від 15 жовтня стартує опалювальний сезон. Спочатку планували зробити це у понеділок, але прогноз змінився, а тому сьогодні ввечері тепло буде вже у рівненських лікарнях і пологових. За день-два гаряча вода буде вже в батареях всіх осель міста. Крім того, сьогодні пустять тепло в Харкові та Хмельницькому, від завтра – у Сумах.

Лише готуються відкривати труби тепловики Львова та Луцька. Вони відкрутять вентилі, орієнтовно лише від понеділка.

У Києві ж заявляють, що столичні котельні теж готові. Щоправда чекають похолодання. За їхніми словами, якщо три дні триматиметься низька температура, то тепло таки дадуть. Так само й в інших містах країни. Чи відкривати вентилі чи ні, вирішуватиме кожна міська влада індивідуально, орієнтуючись на температуру за вікном.

Що стосується ціни, то експерти прогнозують, що вартість тепла в Україні принаймні до лютого піднвищуватись не буде. Крім того, є можливість зекономити сімейний бюджет, оформивши субсидію. Родинам, які отримували її торік, заново оформлювати нічого не потрібно. Субсидію переоформлять автоматично.

Отримати фінансову допомогу на сплату комірних можуть і ті, кого звільнили під час карантину. Але потрібно бути на обліку в службі зайнятості, а також розраховувати на субсидію можна, якщо витрата родини на комуналку перевищує 15% її доходу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *