"Укртатнафта" запустила роботу нового технологічного об'єкта за 800 мільйонів

Запрацював новий технологічний об'єкт ПАТ “Укртатнафти” – установка з ізомеризації з інвестиціями в 800 млн. гривень.

Про це повідомляє 12 жовтня пресслужба компанії.

Успішне впровадження проєкту стало можливим при тісній співпраці та взаємодії з всесвітньо відомими компаніями Axens та Honeywell UOP. Активна частина робіт проєкту розпочалась у 2017 році і тривала 3 роки. При цьому загальний об’єм інвестицій в цей технологічний комплекс склав 800 млн. гривень. Запуск установки ізомеризації та виробництво ізомеризату дозволить підприємству випускати високооктанові бензини, зокрема під торговою маркою Energy, без застосування дорогої імпортної добавки до палив – МТБЕ (метил-третбутилового  ефіру). Слід зазначити, що раніше витрати на таку закупівлю імпортного МТБЕ складали  близько 50 млн доларів на рік.

Установка випускає кінцевий продукт – ізомеризат, який є ідеальним компонентом для приготування вискооктанових бензинів. Проєктна потужність установки складає 350 тис. тонн на рік.  Вихід продукту (ізомеризату)  складає 98%, при цьому забезпечуються необхідні показники його октанового числа.  Застосування цього компоненту у процесі приготування товарного бензину дозволяє значно покращити експлуатаційні та екологічні властивості палив, забезпечити детонаційну стійкість бензину, результатом чого є стабільна робота двигуна при різних режимах навантаження. І як наслідок – досягається суттєве зниження витрат палива.

“Запуск  об‘єкта – це свідчення розвитку. Незважаючи на складні умови, завод зміг залучити інвестиції й зробити галузевий  інноваційний прорив”, – заявив на відкритті установки в.о. першого заступника голови правління “УкрТатНафти” Руслан Ляпка.
.
Голова ОДА Полтавської області Олег Синєгубов, який був на відкритті вважає, що підприємство є одним з ключових не тільки для області, а й для країни. 

“800 млн гривень – це інвестиція за три роки в нову установку. Підприємство стратегічне й увага  керівництва країни  сьогодні саме на збереження й розвиток вітчизняного виробника”, – сказав Синєгубов.

“Інвестиції зараз це великий ризик, інновації – це надзусилля. Але Кременчуцький НПЗ зробив економічне диво.  Вони запустили нову установку. “УкрТатНафта” щороку сплачує податків понад 10 млрд гривень  – це втричі більше, ніж весь Кременчук витрачає на рік.  При цьому завод створює благоустрій та інфраструктуру й сприяє розвитку міста”, – повідомив мер Кременчука Віталій Малецький.

Водночас народний депутат Олексій Мовчан заявив, що збереження та модернізація національного виробництва – це головний виклик сьогодні для державної влади. 

“Наш законопроєкт №4098 має зробити все для енергонезалежності країни від російського постачання. Наш законопроєкт про справедливість. Кременчуцький НПЗ – це приклад як може розвиватися національний виробник і держава має його підтримати”, – сказав нардеп.

“Для асоціації принципово важливо створення всіх умов для захисту вітчизняного виробника, його інтересів й енергетичної безпеки України. Приклад Кременчуцького НПЗ – це приклад інноваційного прориву в галузі, попри складні умови. Й нам важливо поширення таких успішних практик далі”, – повідомила президентка Української енергетичної асоціації Юлія Підкоморна.

Раніше повідомлялося, що “Укртатнафті”, “Укрнафті” та “Укргазвидобуванню” відмовили у введенні мит на імпорт нафтопродуктів із Росії. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *