Українці зможуть самі обирати, в якому банку отримувати зарплату – Нацбанк

Від 1 січня 2021 року українці зможуть самостійно обирати банк для отримання заробітної плати завдяки запровадженню в Україні міжнародного стандарту рахунків IBAN.

Про це повідомили у пресслужбі Нацбанку.

“Працівник, а не роботодавець, має самостійно обирати банк, що обслуговуватиме його рахунок. Таке право передбачене законодавством про оплату праці і ми хочемо, щоб воно дійсно реалізовувалося на практиці. Адже це стимулюватиме банки до конкуренції, сприятиме підвищенню рівня обслуговування клієнтів та розширення спектру банківських послуг”, – прокоментував заступник голови Національного банку Сергій Холод.

За даними НБУ, нововведення запрацює від 2021 року, щоби банки та роботодавці мали час доопрацювати свої автоматизовані системи і програмно-технічні комплекси.

“Після запровадження в Україні міжнародного номера банківського рахунку роботодавець отримав змогу формувати відомість на зарахування заробітної плати працівникам із зазначенням номера рахунку працівника за стандартом IBAN, зокрема рахунку, який працівник самостійно відкрив у банку за власним вибором”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, це дозволить уникнути конфліктних ситуацій між роботодавцем та працівником щодо права працівника самостійно обирати банк для отримання заробітної плати.

Читайте також:

В Україні запровадять єдиний рахунок для сплати податків, зборів, ЄСВ та інших платежів

У Нацбанку анонсували введення в обіг монети номіналом 10 гривень

Індексація пенсій: коли та на скільки підвищать виплати українцям

Дистанційне відкриття рахунку в банку та прискіплива перевірка операцій: що передбачає закон про фінмоніторинг

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *