У Зеленського пояснили, чому Україна досі не отримала наступний транш МВФ

Україна досі не отримала наступний транш від МВФ через те, що існує ціла низка технічних проблем, які необхідно вирішити, в тому числі тих, що стосуються державного бюджету на 2021 рік.

“Паузи у співпраці немає, всі переговори з МВФ ведуться, й міністр фінансів на постійному зв'язку, і глава Нацбанку, і прем'єр-міністр. Йде постійний робочий процес. Не можна все винести в публічну площину щодо переговорів. Але точно можна сказати, що ми не на паузі. Ми досі не отримали транш, тому що є ціла низка технічних проблем, які необхідно вирішити, в тому числі тих, що стосуються державного бюджету на наступний рік. Тому є велика увага до бюджету та корегувань, які в ньому робляться”, — заявив радник президента України Володимира Зеленського з економічних питань Олег Устенко в ефірі каналу “Україна 24”.

Також, за словами економіста, є й інші причини, через які Україна не може отримати транш швидше.

“Що стосується іншої частини порядку денного, вона не має прямого економічного змісту, але впливає на можливість швидкого отримання спочатку місії від МВФ, а потім вже траншу — це зміни, які будуть щодо антикорупційних українських відомств. Там теж йде нормальний логічний процес”, — сказав він.

За словами Устенка, процес отримання грошей від МВФ займає більше часу, ніж очікувалося раніше, але він залишається найбільш прийнятним варіантом для України.

“Виникає питання, пов'язане з фінансуванням дефіциту бюджету на поточний рік. Потрібно брати десь гроші. Альтернатива МВФ — це виходити на зовнішні ринки та позичати дуже дорого. Я сподіваюся, що це не альтернатива для нашого міністерства фінансів, тому міністр Марченко активно виступає за те, щоб якнайшвидше отримати місію і потім транш від МВФ”, — сказав він.

Нагадаємо, в червні 2020 року МВФ погодив нову кредитну програму для України на суму 5 млрд доларів. Перший транш у 2,1 млрд доларів Київ отримав 12 червня. У межах програми stand-by заплановані чотири перегляди — за підсумками червня, вересня, грудня 2020 року та червня 2021-го.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *