У Мережі торгують особистими даними мільйонів українців: "ПриватБанк" запевняє, що викрали не їхню базу

У “Приватбанку” спростували інформацію про можливе викрадення з їхньої бази особистих даних українців, якими торгували в Telegram. Представники банку переконують, що жодна стороння людина не може зламати базу “Приватбанку” і поцупити дані клієнтів.

Про це у коментарі ТСН.ua. розповів речник “Приватбанку” Олег Серга.

“Я можу сказати, що принаймні за останні три роки, від моменту, коли ми провели повністю аудит, можливість будь-якого несанкціонованого доступу до бази даних ззовні принципово неможливо. Це архітектурно неможливо. Тобто, не можна вкрасти базу даних клієнтів “Приватбанку”. Принципово не можна. У такій архітектурі збудовано, що це неможливо технічно”, – пояснив прессекретар банку.

Олег Серга розповів, що після виявлення чатботів у Telegram і повідомлень у Мережі, що дані нібито співпадають з базою “Приватбанку”, особисто заходив у цей канал. І запевняє, що там надають інформацію не із баз “Приватбанку”. Представники фінустанови наразі подали заяву до поліції, аби встановити, з якої саме бази стався “витік”.

“Там наскільки, я знаю, бот, який торгує мільярдами паролів, які вкрадені в Facebook чи ще десь. Тобто, це такі партнерські. Бот, який з DarkNet працює. Єдине, що ми можемо зараз гарантовано говорити, що від початку 2017 року жодного намагання залізти до бази даних “Приватбанку” не було”, – розповів Олег Серга.

Нагадаємо, раніше у месенджері Telegram виявили два чатботи, де за номером телефону за гроші можна придбати персональні дані українців, зокрема, паспорт, прописку користувача та індивідуальний податковий номер. Загалом діяло два таких боти. Один з них вже видалений, інший – продовжує працювати. Користувачі у мережі припускали, що наймовірніше, йшлося про викрадену базу “Приватбанку”.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *