Центр зайнятості: в Україні порівняно з минулим роком стало на 59% більше безробітних

Станом на 12 жовтня в Україні офіційно зареєстровано 427 тисяч безробітних. Цей показник на 159 тисяч, тобто 59%, перевищує дані на цю ж дату 2019 року.

Про це повідомили в Державному центрі зайнятості, передає Радіо Свобода.

Зазначається, що від початку карантину, від 12 березня, і до 9 жовтня статус безробітних отримали 525 тисячі людей – цей показник оцінюють як на 53% вищий, ніж за такий само період торік.

Водночас відзначається, що за цей період 342 тисяч громадян знайшли роботу за сприяння Центру зайнятості.

Ситуація за регіонами

За даними ДЦЗ, найбільш суттєве зростання кількості безробітних було в Київській, Одеській, Закарпатській, Львівській областях та Києві – в 1,8–2,8 раза.

Водночас При цьому в Луганській, Сумській, Дніпропетровській, Черкаській та Вінницькій областях кількість безробітних зросла на 32–38%.

Найпопулярніші вакансії

В базі державної служби зайнятості станом на 12 жовтня зареєстровано 67 тисяч вакансій – на 34% менше, ніж на цю ж дату торік. Зараз на одну вакансію претендує шестеро безробітних, тоді як минулого року претендентів в середньому було троє.

Роботодавці найбільше подавали вакансії за такими спеціальностями:

кваліфіковані робітники з інструментом (швачка, електромонтер, електрогазозварник, слюсар-ремонтник, слюсар-сантехнік, слюсар аварійних робіт, робітник комплексного обслуговування й ремонту, монтер колії, пекар, маляр)
робітники обслуговування, експлуатації устаткування та машин (водій, оператор, машиніст котельної, водій тролейбуса, водій трамвая, токар, тракторист, оператор заправних станцій, дорожній робітник, машиніст екскаватора, водій навантажувача)
працівники сфери торгівлі і послуг (продавець, кухар, охоронник, помічник вихователя, офіціант, бармен, поліцейський, перукар)
професіонали (вчитель, вихователь, викладач закладу вищої освіти, педагог-організатор, інспектор, інженер, провізор, лікар, психолог, економіст, керівник музичний);
некваліфіковані працівники (підсобний робітник, прибиральник службових приміщень, двірник, вантажник, робітник з комплексного прибирання будинків, укладальник-пакувальник, комірник, сторож, кухонний робітник);
фахівці (медична сестра, бухгалтер, фармацевт, майстер виробничого навчання, електрик, механік, електромеханік, фельдшер, інструктор з фізкультури, технік);
керівники і менеджери (менеджер із збуту, головний бухгалтер, керівник гуртка, майстер, начальник відділу поштового зв’язку, завідувач господарства).

Відзначається, що центр має дані тільки про тих безробітних, які офіційно зареєструвалися, і про вакансії, які подають до нього самі роботодавці.

Нагадаємо, без трудової книжки працює 20% українців. У Держстаті порахували, що неофіційно в Україні працюють понад 3 мільйони людей від 15 до 70 років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *