Правління Нацбанку позбавило Рожкову більшості повноважень – ЗМІ

Правління Національного банку позбавило першу заступницю голови НБУ Катерину Рожкову повноважень з регулювання банківської сфери.

Таке рішення ухвалило правління НБУ 20 жовтня, повідомляє Європейська правда з посиланням на джерела в установі. 

Серед іншого правління НБУ змінило структуру регулятора, створивши у ньому нову вертикаль підпорядкування. 

До неї увійшли Департамент методології регулювання діяльності банків, Департамент методології регулювання діяльності небанківських фінустанов, Управління захисту прав споживачів фінансових послуг, Департамент з управління діяльністю корпоративного недержавного пенсійного фонду НБУ. Цю вертикаль управління закріпили за Рожковою.

Водночас правління НБУ забрало з підпорядкування Рожкової шість ключових для нагляду за банківським ринком департаментів та передало їй три підрозділи, які не відіграють суттєвого значення у регулюванні банків.

Раніше у підпорядкуванні Рожкової було сім структурних підрозділів: Департамент банківського нагляду, Департамент виїзних перевірок, Департамент нагляду за ринком небанківських фінансових послуг, Департамент фінансового моніторингу, Департамент ліцензування, Департамент методології регулювання діяльності банків та Департамент аналітики та наглядових технологій.

Тепер всі ці департаменти, крім методології регулювання діяльності банків, перейшли у вертикаль управління голови правління НБУ Шевченка. Нині йому підпорядковуються 15 підрозділів – це майже половина всіх структурних одиниць НБУ.

Нагадаємо, рада Національного банку оголосила догану й висловила недовіру першим заступникам голови НБУ — Катерині Рожковій та Дмитру Сологубу. Раніше вони працювали у команді ексочільника НБУ Якова Смолія, який подав у відставку в серпні.

Раніше рада Національного банку відмовилася повторно призначити Олега Чурія заступником голови НБУ терміном на 7 років. Раніше він протягом 5 років був заступником Якова Смолія. До цього голова Ради НБУ Богдан Данилишин назвав реформи в банківській сфері 2014-2020 років “періодом втрачених можливостей”. Він вважає, що “залишкам колишнього правління Нацбанку” настав час піти з посад, а новий очільник центробанку має сформувати нову команду. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *