Попит на нафту падає на 20-30 барелів щодоби – міністр енергетики РФ

Світ перебуває в найактивнішій стадії зниження попиту на нафту – глобальний попит впав на 20-30 млн барелів на добу.

Про це заявив міністр енергетики РФ Олександр Новак під час зустрічі з депутатами, повідомляє “Интерфакс”.

“Спостерігається безпрецедентна ситуація, коли в результаті того, що дві третини населення всієї планети перебувають у режимі самоізоляції і уряди всіх країн вдаються до безпрецедентних заходів у боротьбі з розповсюдженням COVID-19, це вплинуло на зниження попиту. Наразі, напевно, ми перебуває в найактивнішій фазі зниження попиту на нафту”, – сказав він.

Водночас російський міністр спрогнозував, що разом із виходом світу з карантину ситуація буде поліпшуватися.

Окремо Новак зазначив, що опрацьовані пропозиції про зміни для внутрішнього ринку нафтопродуктів, проте Міненерго вважає, що компанії впораються самі.

“Немає такої критичності (на паливному ринку – прим.ред.), як в електроенергетиці. Вважаємо, що наші підприємства впораються з поточною ситуацією, попри те, що спостерігається серйозне зниження цін на світовому ринку”, – резюмував він.

Нагадаємо, 6 березня Росія та Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) не змогли подовжити угоду про скорочення видобутку нафти. Після цього ціни на нафту рекордно впали, за чим стався обвал рубля. Також це вплинуло на світові ринки, де одразу ж почався масштабний обвал.

12 квітня члени організації найбільших експортерів нафти ОПЕК+, куди входить Саудівська Аравія, домовилися з Росією про зниження видобутку на 9,7 млн ​​барелів на день. Це зроблять для того, щоб ціни знову пішли вгору після стрімкого здешевшання нафти майже вдвічі.

Ключовою перешкодою для досягнення фінальної угоди була позиція Мексики, яка не хотіла брати на себе пропорційно такі ж зобов'язання, як і 22 інші нафтовидобувні країни.

Під час торгів 20 квітня американська нафта WTI різко дешевшала і її вартість спочатку впала до одного долара, потім – до нуля, далі – ціна стала від'ємною, потім здорожчала до 22-35 центів за барель. Після того на лондонській біржі ICE стався різкий обвал вартості на понад 300% і ціна стала мінус 40 доларів за барель.

22 квітня ціна нафти марки Brent впала до мінімуму 21 століття – нижче 16 доларів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *